Zamknij
REKLAMA

Rodzinny konkurs plastyczny z okazji 600-lecia [WYNIKI]

08:48, 20.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

19 czerwca 2022r. został zorganizowany rodzinny konkurs plastyczny pod hasłem: „Zabytki Kruszwicy w oczach dzieci” upamiętniający 600- lecie nadania praw miejskiej Kruszwicy oraz „Osiedlowy Dzień Dziecka”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Stowarzyszenie KRUSZA i Samorząd Mieszkańców nr 3 w Kruszwicy.

Niespodzianki dla dzieci rozpoczęły się od samego rana. Już od godziny 9.00 na dzieci czekał przewodnik Pan Janusz Owczarek, który zwiedzanie rozpoczął od siedziby NPT i Mysiej Wieży, a następnie cała grupa udała się do Kolegiaty. Pan Janusz w ciekawy sposób przybliżył wszystkim historię naszego miasta. Po zwiedzaniu zabytków wszyscy przeszli na osiedle „Zagople”, gdzie Prezes Stowarzyszenia Krusza Pani Ilona Dybicz i Przewodnicząca Samorządu Mieszkańców nr 3 Pani Grażyna Pruczkowska dokonały otwarcia uroczystości.

Na otwarciu obecna była także Pani Agnieszka Krysiak zastępca naczelnika wydziału edukacji, sportu i zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu. Wspólna zabawa rozpoczęła się rodzinnym konkursem plastyczny do którego przystąpiły 24 rodziny. A oto wyniki: I miejsce MAJA TEAM, II miejsce SZYMIX, III miejsce I LOVE KRUSZWICA. Wyróżnienia: KRUSZA, KOWALEWSKI TEAM, BIBI.

- Wielkie gratulacje dla zwycięzców. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie otrzymały upominki. W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo  atrakcji: dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie , bungee run, pokaz mega baniek, gry, zabawy, słodycze i wata cukrowa. Jak każdego roku najbardziej oczekiwana była MEGA PIANA przygotowana przez OSP w Kruszwicy. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwała Policja z Kruszwicy - informuje Stowarzyszenie "Krusza"

Zadanie „Zabytki Kruszwicy w oczach dzieci”- finansowane było z dotacji uzyskanej z Powiatu Inowrocławskiego.

Atrakcje, które czekały na dzieci finansowane były przez Stowarzyszenie KRUSZA i Samorząd Mieszkańców nr 3.

Sponsorzy, dobroczyńcy, wsparcie:

Powiat Inowrocławski,

Gmina Kruszwica,

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,

OSP w Kruszwicy,

Policja w Kruszwicy,

PTTK, NPT, Caritas oraz Maria Olubińska, Barbara  Śmigielska, Anna Michalak, Robert Łuszczewski, Roman Grosmann, Kamila Urbanek.

Fotorelacja: MojaKruszwica.pl, Panorama Kruszwicka

[ZT]20536[/ZT]

[ZT]20534[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%