Zamknij
REKLAMA

IMGW: w tym tygodniu Polska pozostanie w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim z pochmurną pogodą

13.44, 23.01.2023 PAP Aktualizacja: 13.58, 23.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

IMGW-PIB przekazał, że w poniedziałek będzie pochmurno, ale na północy możemy spodziewać się większych przejaśnień. Pogodnie będzie okresami w górach oraz na Podhalu. Miejscami pojawią się słabe opady deszczu ze śniegiem, deszczu oraz mżawki, a w Sudetach śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 2 st.C. do 4 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

Do czwartku Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji, a od piątku dostanie się w zasięg kolejnego wyżu, tym razem znad Atlantyku. Pozostaniemy w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim z pochmurną pogodą - poinformował w poniedziałek IMGW-PIB.

We wtorek nadal będzie pochmurno, a na północy możliwe są rozpogodzenia. Ponownie pogodnie będzie w górach oraz na Podhalu. Miejscami na wschodzie oraz południu wystąpią słabe opady deszczu lub mżawki, a lokalnie śniegu. Rano miejscami na wschodzie możliwa będzie marznąca mżawka. Będzie mglisto. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 st.C. do 4 st.C. Wiatr będzie słaby, przeważnie północny i północno-wschodni.

W środę nadal będzie sporo chmur, ale rozpogodzenia powinny pojawić się na przeważającym obszarze kraju. Rano ponownie na wschodzie należy spodziewać się marznącej mżawki. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st.C. do 4 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się.

W czwartek zachmurzenie nadal będzie duże, ale na wschodzie i południu kraju możliwe będą rozpogodzenia. Jedynie miejscami nad morzem wystąpią opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 st.C. do 3 st.C., tylko na Podhalu termometry pokażą minus 2 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, na północy kraju południowy i południowo-zachodni.

W piątek ponownie sporo chmur. Miejscami pojawią się też opady śniegu, a na północy także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st.C. do 4 st.C., na Podhalu minus 4 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Pomorzu porywisty, północny i północno-wschodni

W sobotę wciąż sporo chmur, ale od północy zacznie się rozpogadzać. W centrum i na południu pojawią się zanikające opady śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od minus 1 st.C. do 3 st.C., a na Podhalu minus 3 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

W niedzielę nadal pochmurno z opadami śniegu, a na północy także deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie od 0 st.C. do 5 st.C., a na Podhalu minus 2 st.C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. (PAP)

autor: Aleksandra Kuźniar

akuz/ akub/

(PAP)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%