Zamknij

O poduszkowcu na Gople jest już głośno!

07:07, 08.01.2017 Aktualizacja: 21:53, 19.10.2025
Skomentuj

Ratownicy mają od tej pory do swojej dyspozycji nowoczesny poduszkowiec. O sprzęcie jest już głośno nawet w ogólnopolskich mediach.

Poduszkowiec swoje możliwości zaprezentował na Gople podczas święta Trzech Króli. Ma służyć ratownikom w patrolach i akcja ratowniczych zarówno na lądzie jak i wodzie. O sprzęcie jest już głośno w ogólnopolskich mediach m.in. w  "Zbliżeniach" oraz "Teleexpressie".

- Poduszkowiec będzie służył celom ratownictwa wodno-lodowego na jeziorze Gopło oraz w razie wypadku na obszarach wodnych powiatu inowrocławskiego Dzięki pozyskanemu sprzętowi od firmy Hovercrafts Reserach Center - Centrum Badań Rozwoju Poduszkowców nasza dyspozycyjność oraz szybkość dotarcia do poszkodowanego jest na naprawdę wysokim poziomie - podkreślają ratownicy 

Cechą charakterystyczną poduszkowca jest to, że potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc na pokrywie lodowej.

- Zalety poduszkowca są nieocenione w sezonie zimowym, kiedy trzeba ratować wędkarza lub bojerowca. ?Poleci? po lodzie, na który ani karetka nie wjedzie, ani człowiek nie wejdzie. A przecież nierzadko jest tak, że poszkodowany leży daleko od brzegu - pisze Łukasz Majerczyk.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%