Zamknij

Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął uchwały wspierające inwestycje

04:51, 15.04.2025 Aktualizacja: 04:52, 15.04.2025
Skomentuj
  • Podczas posiedzenia 14 kwietnia Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego zatwierdził pakiet uchwał finansowych, które umożliwią realizację ważnych inwestycji infrastrukturalnych na terenie regionu.
  • Przyjęte decyzje obejmują m.in. modernizację dróg w powiatach wąbrzeskim i chełmińskim oraz w Golubiu-Dobrzyniu, a także przyznanie subwencji na projekty sportowe realizowane przez lokalne samorządy.

W ramach wsparcia z budżetu województwa przewidziano środki na przebudowę trzech odcinków dróg: drogi 1701C Działowo–Stanisławki w powiecie wąbrzeskim (23 km), drogi 1632C Lisewo–Mgoszcz w powiecie chełmińskim (16 km), ul. Słuchajskiej w Golubiu-Dobrzyniu.

Dodatkowo, 57 miast i gmin z regionu otrzymało dotacje w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowej. Osobne wsparcie na budowę sal gimnastycznych i hal sportowych przy szkołach podstawowych trafi do Brodnicy, gminy Grudziądz, gminy Drzycim oraz gminy Gruta.

Sejmik przegłosował również stanowisko zawierające apel do ministra zdrowia o zapewnienie środków na rozbudowę głównego zespołu Centrum Onkologii. W uchwalonych dokumentach radni podkreślili także znaczenie tysiąclecia koronacji Bolesława Chrobrego dla kształtowania się państwowości polskiej.

W porządku obrad znalazło się także przyjęcie kilku sprawozdań: z działalności Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawione przez Danutę Kalinowską z PIP w Bydgoszczy, o sytuacji na rynku pracy, zaprezentowane przez dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Łukasza Jaworskiego, z realizacji programu „Równe szanse 2030+” dla osób z niepełnosprawnościami, omówione przez Krzysztofa Przewoźnego z Urzędu Marszałkowskiego, z realizacji programu wsparcia klubów sportowych, przedstawione przez dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki, Krzysztofa Wasitę.

W trakcie posiedzenia powołano także nową radę społeczną Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. W skład organu weszli: Agnieszka Janiaczyk-Dąbrowska, Maciej Koziołocki, Katarzyna Lubańska, Agnieszka Słowik, Leszek Pluciński (przewodniczący) i Paweł Bednarski (przedstawiciel wojewody).

Radni wskazali również kandydatów do rady regionalnego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – rekomendacje otrzymali Agnieszka Lisek-Charkiewicz oraz Tomasz Miłowski.

Zatwierdzone zmiany w budżecie województwa i wieloletniej prognozie finansowej obejmują m.in. zwiększenie środków na: wydarzenia związane z Rokiem Ludzi Nauki oraz Rokiem Dzieci i Młodzieży, organizację Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Kujawy Pomorze 2026, modernizację infrastruktury drogowej, rozbudowę Filharmonii Pomorskiej w ramach programu FENiKS oraz zwiększenie puli programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza.

[ZT]41297[/ZT]

[ZT]41291[/ZT]

(MP, Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%