Pierwszy dzień spotkania poświęcono zagadnieniu odporności terytorialnej oraz nowoczesnym technologiom ochrony infrastruktury miejskiej przed zagrożeniami klimatycznymi. Członkowie komisji odwiedzili centrum zarządzania systemem MOSE – złożonym z 78 ruchomych tam, które chronią Wenecję przed wysoką wodą. System, uruchomiony w 2020 roku, uznawany jest za jedno z najbardziej zaawansowanych osiągnięć inżynierii hydrotechnicznej na świecie. Wizyta była okazją do dyskusji o możliwościach adaptacji podobnych rozwiązań w innych regionach UE w kontekście rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk pogodowych.
Podczas wizyty przedstawiciele Komisji NAT spotkali się również z kadrą Università Iuav di Venezia – renomowanej uczelni specjalizującej się w architekturze, planowaniu przestrzennym i designie. Rozmowy dotyczyły możliwej współpracy w obszarze badań nad zrównoważonym rozwojem i zarządzaniem środowiskiem.
Właściwe posiedzenie komisji NAT, które odbyło się 21 maja, skupiło się na dwóch kluczowych tematach: przyszłości europejskiego rolnictwa i rynku żywności oraz cyberbezpieczeństwie w sektorze ochrony zdrowia.
Członkowie NAT przyjęli opinię popierającą kierunki wyznaczone przez Komisję Europejską w dokumencie „Wizja dla rolnictwa i żywności”. Dokument ten promuje konkurencyjność, ochronę rynku wewnętrznego oraz bezpieczeństwo żywnościowe, stawiając na zrównoważoną produkcję rolną i hodowlaną. Przyjęta opinia otwiera drogę do dalszego dialogu z rolnikami oraz wdrażania reform, które mają zapewnić stabilność sektora w dłuższej perspektywie.
Drugim omawianym zagadnieniem była kwestia cyberzagrożeń dla placówek medycznych. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że nawet połowa szpitali w państwach członkowskich mogła paść ofiarą cyberataków. Służba zdrowia została uznana za jedną z branż najbardziej narażonych na incydenty tego typu, a ich potencjalne skutki – ze względu na wrażliwość danych pacjentów – mogą być wyjątkowo dotkliwe. Komisja NAT poparła propozycje działań zmierzających do podniesienia poziomu ochrony danych w systemach opieki zdrowotnej.
Obie opinie komisji NAT mają zostać ostatecznie przyjęte przez Komitet Regionów podczas sesji plenarnej zaplanowanej na lipiec br.
Władze Kruszwicy dopięły swojego i dokonały rozbiórki
Kolejny antysukces burmistrza.
Wyborca
23:06, 2025-05-21
Zapytaliśmy o szczegóły dotyczące porozumienia w sprawi
Typowa "mowa - trawa", albo inaczej mówiąc "lanie wody", ach gdyby od tego chciało nam przybywać prawdziwej wody w Gople to by jej starczyło dla przemysłu i dla rolnictwa, a nawet przyszły nowy stateczek nie musiałby szorować po dnie. Jednak trzeba przyznać, że gmina potencjał w intencjach ma, jeszcze tylko musi je ciut, ciut skaskadować a wszystko będzie dobrze.
Przyszły analityk
22:41, 2025-05-21
Władze Kruszwicy dopięły swojego i dokonały rozbiórki
Mam gorącą prośbę do naszych włodarzy, niech już sobie biorą te wysokie apanaże tylko broń Boże niech niczego w tej gminie nie ruszają i niczego nie dotykają. Strzeż ich panie Boże przed jakimiś analizami, czy powoływaniem jakiś komisji, bo wyjdzie jak ze śmieciami. Jak się będą nudzić nic nie robiąc to zawsze z radnymi mogą sobie pograć w jo-jo. Też przy tym można sobie zrobić fotki i ślicznie się uśmiechać.
Zatroskany
22:04, 2025-05-21
Władze Kruszwicy dopięły swojego i dokonały rozbiórki
Ten znicz, on odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa, to jest znicz na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym zniczem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie mówimy to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo. I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest znicz społeczny w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia. Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich słomianych inwestycjach.
Puenta
20:00, 2025-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz