Zamknij
REKLAMA

Blisko trzysta osób przybyło na rynek zapalić znicz pokoju i solidarności [FOTO]

21:09, 16.01.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Kilkuset kruszwiczan przybyło na kruszwicki rynek aby wspólnie zapalić znicz pokoju i solidarności. Zapalone znicze utworzyły ogromne serce, symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na płycie kruszwickiego rynku płoną znicze upamiętniające tragiczne wydarzenie podczas gdańskiego finału WOŚP. Ich cel jest jeszcze jeden wspólny ponad podziałami brak zgody na przemoc i nienawiści w życiu publicznym. To krok do wspólnego zakończenia wojny polsko-polskiej.

Gdańska tragedia została upamiętniona minutą ciszy. Każdy z mieszkańców mógł złożyć znicz oraz zapalić światełko pamięci. Wspólnej obecności towarzyszyły utwory Gintrowskiego, Kaczmarskiego, Rynkowskiego oraz Grechuty.

[POGODA]1547669339712[/POGODA]

Podziękowania:

Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie oraz pozytywną odpowiedź na zamieszczony w mediach społecznościowych apel. W tych ważnych dla Polski chwilach pokazaliście, że oprócz konfliktów tworzycie jedność. Polska jest jedna. Kruszwica jest jedna. Jesteście wielcy.
Serdeczne podziękowania dla każdego kto podał nasz apel w przestrzeni internetowej. To ważny i wspaniały gest. Macie wielkie serca.
Dziękuje osobom, które miały swój wkład w organizację tej skromnej uroczystości. Państwo Szpolorowskim, którzy czuwali nad organizacją wydarzenia, Pani Magdalenie Jagiełłowicz za wsparcie w organizacji, Panu Dariuszowi Lewandowskiemu za nagłośnienie, Pani Ewie Uklejewskiej i Bogumiłowi Drzewieckiemu dobrym "duchom" przedsięwzięcia, Pani Hannie Olubińskiej za przemowę na rynku oraz  Panu Kamilowi Kozłowskiemu, Panu Rzekanowskiemu oraz Panu Bartoszowi Krajniakowi za umożliwienie skorzystania z prądu na kruszwickim rynku.

PB.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone