Zamknij

Poezja OLSP zagościła w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym [ZDJĘCIA]

17:04, 15.09.2019 | MOW
REKLAMA
Skomentuj

13 września 2019 r. odbyły się XXXI Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń. Nasza  placówka miała okazję gościć organizatorkę spotkań literackich panią Magdalenę Jagiełłowicz.

Spotkanie przebiegające w miłej , uroczystej atmosferze i było doskonałą okazją by dziewczęta zapoznały się z tajnikami poezji. Pani Magdalena opowiedziała wychowankom w jaki sposób powstają wiersze, jak również całe ich tomiki.

Uświadomiła uczennicom, że poeta nie jest rzemieślnikiem, ale artystą  który tworzy pod wpływem chwili , natchnienia i emocji. Jego warsztatem literackim są własne uczucia. Nie ma ukształtowanych wzorców i wypracowanych środków, bo „chodzi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa”. Wszyscy mieliśmy okazję przekonać się, że poezja jest stanem ducha przelanym na papier w możliwie najbardziej wiarygodny sposób.

Podczas spotkania jedna z wychowanek zarecytowała własne wiersze. Na sali panowała miła atmosfera , a uczennice z powagą słuchały koleżanki. Pani Magdalena podarowała wychowankom tomik wierszy- almanach poetycki.

Piękny upominek wręczony w podzięce oraz gromkie brawa na zakończenie spotkania świadczyły o zainteresowaniu i potrzebie obcowania z poezją, która mamy nadzieję, na stałe zagości w życiu uczennic.

(MOW)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone