Zamknij

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica w Zielonym Indeksie

19:47, 18.02.2021 | mp
Skomentuj
REKLAMA

Lider branży przemysłu tłuszczowego i części międzynarodowej grupy ma do swojej dyspozycji szeroki wachlarz aktywności: od promocji zrównoważonego modelu rolnictwa po realne obniżanie emisji gazów cieplarnianych. 

Zakłady Tłuszczowe Kruszwica to największy w Polsce i jeden z największych w Europie Środkowej przetwórca nasion oleistych oraz producent tłuszczów roślinnych. Produkcja odbywa się w dwóch zakładach: w Kobylnikach k. Kruszwicy (nowa wytwórnia zakładu w Kruszwicy, gdzie wybudowano też własną kotłownię ciepła) oraz w Brzegu.

Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od stycznia 1997 roku. Jej główny akcjonariusz to holenderska grupa Bunge.

Zalety produkcyjne charakteryzują specyfika produkcji, zużycie energii oraz działania ograniczające emisję GHG. Przykładów obniżania owej emisji jest bardzo wiele. Niektóre z nich są podejmowane w kruszwickim zakładzie.

W Kobylnikach k.Kruszwicy zredukowano pobór energii elektrycznej oraz pary wodnej dzięki m.in. modernizacji instalacji energetycznych oraz wymianie falowników. Podobne działania i efekty osiągnięto w drugim zakładzie gdzie doszło do redukcji zużycia energii oraz pary wodnej w 2019 roku. Osiągnięto wówczas wartość niższą o 49 133 GJ w zakładzie w Brzegu oraz o 11 329 GJ w zakładzie w Kobylnikach.

Jak podkreśla zarząd Zakładów Tłuszczowych, będąc liderem na rynku olejów i tłuszczów roślinnych, firma czuje się współodpowiedzialna za  promocję zrównoważonego modelu rolnictwa. 

- Jesteśmy zaangażowani we wspieranie wzrostu  świadomości najlepszych praktyk nawożenia i  ochrony roślin - dodaje zarząd.

Wśród działań Grupy Bunge jest m.in. dokładanie starań, aby jako część lokalnego środowiska wnosić wkład w ekonomiczny i społeczny rozwój społeczności, w której spółka funkcjonuje, wypracowywanie wysokich standardów ochrony środowiska poprzez adaptowanie sprawdzonych naukowo, wrażliwych i efektywnych, najlepszych praktyk rolniczych oraz partnerstwo w relacjach z firmami i organizacjami.

Przykładem działań jest m.in. realizacja programów i kampanii oświatowo-promocyjnych na rzecz ochrony środowiska, jak np. realizowana od 2011 r. akcja społeczna „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” (wskazywanie działań na rzecz poprawy warunków życia pszczołowatych) czy program „Grunt to równowaga” (wspieranie inicjatyw służących zachowaniu bioróżnorodności na terenach wiejskich).

[ALERT]1613673883565[/ALERT]


 

(mp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

ciekawyciekawy

1 4

a zarobki jakie? 20:02, 18.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RobolRobol

1 2

Bunge to firma amerykańska a nie holenderska. 06:26, 19.02.2021


PracownikPracownik

1 2

Bunge to firma holenderska a nie amerykanska. 07:37, 19.02.2021


PrezesPrezes

2 1

Dlaczego szerzycie dezinformację ?
"Bunge Limited, to spółka notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE-BG) z centralą operacyjną w White Plains, w stanie Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych". 17:14, 19.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czytać trzeba umiećCzytać trzeba umieć

0 1

Większościowym udziałowcem ZT Kruszwica S.A. jest Bunge – globalny koncern rolno-spożywczy, prowadzący swoją działalność w ponad 40 krajach świata i zatrudniający ponad 35 tysięcy pracowników.

Bunge Limited, to spółka notowana na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE-BG) z centralą operacyjną w White Plains, w stanie Nowy Jork, w Stanach Zjednoczonych.

Bunge, to założona w 1818 roku w Amsterdamie spółka, która pierwotnie specjalizowała się w handlu zbożem. Obecny, zintegrowany model biznesowy firmy, obejmuje: produkcję nawozów, uprawę i przetwórstwo płodów rolnych, produkcję i dystrybucję produktów spożywczych.

Bunge funkcjonuje w ramach globalnej sfery przetwórczej, integrując obszary o intensywnej produkcji rolnej z kluczowymi globalnymi rynkami konsumpcji spożywczej. 17:52, 19.02.2021


0%