Zamknij

Na Zagoplu będą rozmawiać o karnawale i masce. Gościem Anna Jarębska

AS 11:59, 29.01.2026 Aktualizacja: 12:15, 29.01.2026
Skomentuj Na Zagoplu będą rozmawiać o karnawale i masce. Gościem Anna Jarębska

5 lutego 2026 roku o godzinie 16.00 w Klub Popiel w Kruszwica odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach cyklu spotkań „Błękitna Kawiarenka”.

Autorskie spotkanie pt. „Karnawał i maska. Historia kobiecego kamuflażu – gdy prawda wymagała zasłony” poprowadzi Anna Jarębska. Wydarzenie poświęcone będzie kulturowemu i historycznemu znaczeniu karnawału oraz roli maski i stroju w dawnych epokach. W trakcie spotkania poruszone zostaną także zagadnienia związane z kobiecym kamuflażem na przestrzeni wieków oraz współczesnymi „maskami” – wizerunkowymi, społecznymi i emocjonalnymi.

Integralną częścią wydarzenia będzie pokaz stylizacji inspirowanych karnawałem, zaprezentowanych przez modelki z Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kruszwicy. Pokaz ma formę wizualnej opowieści, w której akcent położony zostanie na znaczenie detalu, dodatku i formy w zmieniającym się kontekście kulturowym.

Na zakończenie spotkania zaplanowano symboliczny element karnawałowej wróżby, nawiązujący do tradycji i intuicyjnego wymiaru kobiecej narracji.

(AS)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%