Zamknij

,,Rowerem po zdrowie z Olimpijczykami" w Kruszwicy [ZDJĘCIA]

18:39, 20.10.2021 | MOW

,,Rowerem po zdrowie z Olimpijczykami" pod takim hasłem odbył się 17 października rajd rowerowy z Mieczysławem Nowickim i Tadeuszem Mytnikiem - wybitnymi polskimi kolarzami, medalistami z Montrealu, medalistami mistrzostw świata i wielokrotnymi uczestnikami Wyścigu Pokoju. Zaproszeni goście swój pobyt w Kruszwicy zaczęli od spotkania z uczennicami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Polskich Olimpijczyków.

Z wielkim zainteresowaniem podopieczne słuchały opowieści mistrzów o życiu i karierze sportowej, padło wiele pytań, na które nasi goście odpowiadali w bardzo wyczerpujący sposób.

Następnie przyszedł czas na wspólne zdjęcie oraz przejazd z grupą chętnych dziewcząt pod Mysią Wieżę gdzie znajduje się siedziba PTTK. Tam na naszych wspaniałych gości czekał Burmistrz Dariusz Witczak, zarząd Nadgoplańskiego oddziału PTTK oraz bardzo liczna grupa miłośników dwóch kółek.

[ZT]17891[/ZT]

Po oficjalnym powitaniu, peleton wystartował w kierunku Strzelna, gdzie zaplanowano półmetek rowerowej eskapady. Kolejnym punktem naszej wyprawy był Pałac w Kobylnikach, gdzie czekał na wszystkich ciepły posiłek i gorąca herbata. Był czas na pogawędki, wspólne zdjęcia i autografy.

Można było posłuchać ciekawych opowieści i anegdot o kolarstwie z czasów Wyścigu Pokoju oraz Igrzysk Olimpijskich, którymi jak z rękawa sypał Tadeusz Mytnik. Mistrzowie przekonywali, że jazda na rowerze jest dobra w każdym wieku. Poprawia kondycję i zdrowie a przede wszystkim przedłuża życie. Akcja ,,Rowerem po zdrowie " organizowana jest pod opieką Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach projektu ,,Sportowe Wakacje +".

[ZT]17930[/ZT]

[ZT]17921[/ZT]

[ZT]17901[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%