Zamknij

Dziś w Kruszwicy trwają Centralne Kontrolne Regaty Juniorów [LIVE, FOTO]

10:47, 02.07.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Fundacja Wielkopolskie Wioślarstwo prowadzi transmisję na żywo z Centralnych Kontrolnych Regat Juniorów. Nad Gopłem rywalizują młodzi wioślarze.

Regaty potrwają do jutra (3.07). Tor przewidziany jest do startu 6 osad. Zawody organizuje Klub Sportowy  "Gopło" Kruszwica pod nadzorem merytorycznym PZTW, który powołał także komisję sędziów.

Sędzią głównym zawodów jest Marek Lepek, jego zastępcą Zbigniew Nosal, przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Stefan Janeczek, starszym sekretarzem Anna Widun, starszym sędzią komisji kontroli Dagmara Jurkiewicz, przedstawicielem kolegium sędziów Jerzy Erdman, zaś w roli przedstawiciela PZTW występuje dziś Anna Tataruch.

[FOTORELACJA]2589[/FOTORELACJA]

4.1. W wyścigach kontrolnych (biegi 7, 9, 11, 13) mają obowiązek startu wszyscy zawodnicy kandydujący do reprezentacji narodowej na Coupe de la Jeunesse. Drugiego dnia regat (niedziela) w biegach kontrolnych w wyznaczonych konkurencjach wystartują osady zaproponowane przez Trenera Kadry Juniorów na podstawie wyników zawodów, selekcji i testów trenerskich.

4.2. W niedzielę wyścigi nr 32, 35, 37 i 38 są biegami kwalifikacyjnymi do reprezentacji narodowej na Mistrzostwa Świata Juniorów. Skład proponowanych załóg reprezentacyjnych w poszczególnych konkurencjach ustali Trener Kadry Juniorów w zależności od koncepcji budowy osad oraz poziomu sportowego zawodniczek i zawodników.

4.3. W wyścigach kwalifikacyjnych lub kontrolnych do Mistrzostw Świata Juniorów lub Coupe de la Jeunesse nie mogą startować zawodniczki i zawodnicy, którzy odmówili w trakcie tego sezonu udziału w budowie reprezentacji.

4.4. W kategorii juniorek i juniorów (KJ, MJ) dozwolone są maksymalnie cztery starty dziennie z zachowaniem minimum dwugodzinnej przerwy pomiędzy wyścigami, jednak nie więcej niż w dwóch konkurencjach. Udział w eliminacjach liczy się jako start. Powtórzony wyścig nie jest liczony jako start dodatkowy, ale musi być poprzedzony dwugodzinną przerwą. Dystans 2000 m.

4.5. W kategorii juniorek i juniorów młodszych (KJM, MJM) dozwolone są maksymalnie dwa starty dziennie z zachowaniem minimum dwugodzinnej przerwy pomiędzy wyścigami. Udział w eliminacjach liczy się jako start. Powtórzony wyścig nie jest liczony jako start dodatkowy, ale musi być poprzedzony dwugodzinną przerwą. Dystans 2000 m.

4.6. W kategorii dziewcząt i chłopców (DZ, CH) dozwolone są dwa starty dziennie z zachowaniem minimum dwugodzinnej przerwy pomiędzy wyścigami. Pomiędzy pierwszym a drugim blokiem konkurencji młodzików zachowana zostanie wymagana przerwa dwóch godzin. Udział w eliminacjach liczy się jako start. Powtórzony wyścig nie jest liczony jako start dodatkowy, ale musi być poprzedzony dwugodzinną przerwą. Biegi eliminacyjne dziewcząt i chłopców odbędą się w sobotę i będą rozgrywane od startu do „1500 m”, natomiast finały w niedzielę będą rozgrywane od „500 m” (ze startu lotnego) do mety.

4.7. W wyznaczonych wyścigach kontrolnych rozegrane zostaną rano przedbiegi, a po południu finały. Do przedbiegów kontrolnych juniorów/juniorów młodszych w sobotę rano osady rozstawione zostaną w kolejności na podstawie rankingu po Centralnych Kwalifikacyjnych Regatach Otwarcia Sezonu rozegranych 30.04-01.05.2022 r. w Poznaniu.

4.8. W pozostałych konkurencjach juniorów i juniorów młodszych rozegrane zostaną w sobotę i w niedzielę rano – przedbiegi i po południu - finały.

4.9 Zgłoszeń do wszystkich konkurencji (w obu dniach regat) należy dokonać w regulaminowym terminie.

4.10. We wszystkich konkurencjach do finałów załogi awansować będą wg następujących wariantów:

Wariant 1. Mniej niż sześć przedbiegów. Do pierwszego finału awansują zwycięzcy przedbiegów. Finał A zostaje uzupełniony przez osady, które uzyskały kolejne najlepsze czasy. W kolejnych finałach zawodnicy rozstawieni zostają wg uzyskanych czasów.
Wariant 2. Sześć przedbiegów. Do finału awansują zwycięzcy przedbiegów. W kolejnych finałach zawodnicy rozstawieni zostają wg uzyskanych czasów.
Wariant 3. Więcej niż sześć przedbiegów. Spośród wszystkich zwycięzców przedbiegów, sześć osad z najlepszymi czasami zakwalifikuje się do finału A. Pozostali zwycięzcy przedbiegów wystartują w finale B. Wolne miejsca w finale B uzupełnione zostaną przez osady posiadające kolejne najlepsze czasy z przedbiegów. W kolejnych finałach zawodnicy rozstawieni zostają wg uzyskanych czasów.

4.11. We wszystkich konkurencjach w przypadku zgłoszenia 7, 13, 19, 25 osad to w przedostatnim finale wystartuje 5 załóg, a w ostatnim 2 załogi.

4.12. W przypadku zgłoszenia sześciu lub mniejszej ilości osad we wszystkich konkurencjach będą rozgrywane OBOWIĄZKOWE „WYŚCIGI O TORY”.

[ZT]20682[/ZT]

[ZT]20673[/ZT]

[ZT]20662[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%