Gdy dotarliśmy do Rysiówki przywitała nas Pani Dorota, która przygotowała dla Nas wiele atrakcji, na widok przygotowanego ogniska, kiełbasek i smacznych wypieków poczułyśmy wielki głód a nasze buzie uśmiechały się wesoło. Po pysznych pieczonych kiełbaskach przyszła pora na zajęcia z przyrody. Pani Dorota zaprosiła nas na ”przyrodniczą ścieżkę edukacyjną” gdzie obserwowałyśmy przyrodę, różne rodzaje ptaków i zwierząt mieszkających w lesie, mówiliśmy o kulturalnym zachowaniu się w lesie, który jest domem roślin i zwierząt. Poznawałyśmy roślinność i jej piękne kolory, wsłuchiwały się w odgłosy przyrody.
Dowiedziałyśmy się od Pani Doroty jak zbudowany jest las, jak nazywamy poszczególne jego warstwy. Wskazywała drzewa liściaste i iglaste. Wymieniła dary, jakie daje nam las. Podziwialiśmy piękno Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Pod koniec wspólnej wyprawy uczestniczki podsumowały zdobytą wiedzę na projektowych zajęciach astronomiczno - fotograficznych oraz stworzyły żywy Układ Słoneczny. Z nową wiedzą i zadowoleniem wróciliśmy do placówki.
[ZT]12245[/ZT]
[ZT]12248[/ZT]
Roraty w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Krusz
Roraty były też we wtorki i czwartki…
…
17:11, 2025-12-21
Radny Frejliszek oczekuje wyjaśnień dotyczących zwolnie
Może gdyby dalej rządziło PiS to by się udało w końcu swoi by ten chamski wyczyn przyklejali.
Drwal
15:41, 2025-12-21
Radny Frejliszek oczekuje wyjaśnień dotyczących zwolnie
Eh inicjały to M.R znamy jaki Tintaj 😝 taki żarcik ale sądzę, że byłby niegorszy od reszty elyty w urzędzie 😉
Zatroskany
17:56, 2025-12-20
Radny Frejliszek oczekuje wyjaśnień dotyczących zwolnie
Dopóki politycy nieudacznicy nie będą odpowiadać prawnie za błędy to tak będzie. Normalny człowiek za takie błędy ponosi koszty i odpowiedzialność ale nie Pan burmistrz. Dobrze się żyje jak mówił Lepper.
SuperDario
14:50, 2025-12-20