Pandemia zmieniła nasz życie. Dotychczas zabiegani z mnóstwem obowiązków, niedostrzegalismy jak wiele wspaniałych drobnych przyjemności niesie nam codzienność- wyjście na spacer, spotkania w gronie przyjaciół i rodziny, wspólne zakupy, kino, kawa w restauracji… Wszystko to nagle okazało się dla nas zakazanym i bardzo pożądanym dobrem.
Zmieńmy jednak nieco perspektywę i spójrzmy na pandemiczne obostrzenia oczami osoby niepełnosprawnej, często w dużym stopniu zależnej od pomocy drugiego człowieka. Ukazuje się nam wówczas obraz ludzi zagubionych w gąszczu nowych przepisów Covidowych, ludzi którzy nie są w stanie ze względów zdrowotnych racjonalnie i z dystansem przyjmować kolejnych informacji na temat pandemii. Ludzie Ci są wystraszeni, zestresowani i często bezradni w swojej niemocy.
I tu pojawiamy się My – pracownicy ŚDS w Kruszwicy, staramy się w możliwie najpełniejszy sposób wesprzeć Naszych uczestników, w radzeniu sobie z trudna rzeczywistością. Specyfika pracy w Naszym domu uległa radykalnej zmianie podczas pandemii. Niezwykłym wyzwaniem jest wspieranie, pomaganie osobom z dysfunkcjami intelektualnymi w reżimie covidowym. Pytacie dlaczego? Otóż wyobraźcie sobie osobę niesamodzielna, przerażona wirusem, osaczona zewsząd informacjami o pandemii, której trzeba pomoc o ile to możliwe zdalnie.
Nie ma jednak wyzwań, którym pracownicy Naszej placówki nie byliby w stanie sprostać. Dostosowaliśmy procedury tak, by móc realnie poprawić jakość życia oraz codziennego funkcjonowania Naszych uczestników w dobie pandemii. Pomoc i wsparcie niesiemy w wielu zakresach umożliwiających osobom z niepełnosprawnościami przetrwanie koniecznej izolacji, gdy fizycznie nie mogą uczęszczać na terapie do ŚDS.
Prowadzimy prace zdalną polegająca na:
wideorozmowa,
w kontakcie telefonicznym,
terapii on-line dla korzystających z komputera lub urządzeń multimedialnych
przygotowaniu i przekazywaniu ćwiczeń, zadań rozwijających zainteresowania i pasje uczestników
prowadzimy trening ekonomiczny dla uczestników mających trudność, pomagamy w robieniu i dowozie zakupów
monitorujemy systematyczne przyjmowanie leków zaleconych przez lekarza specjalistę, pilnujemy terminów wizyt
dowozimy obiady
zapewniamy pomoc psychologiczną
wspieramy emocjonalnie podczas rozmów telefonicznych, kontaktów on-line, a w razie konieczności w bezpośrednim spotkaniu z zachowaniem reżimu sanitarnego
zapewniamy materiały ćwiczące motorykę i sprawność umysłowa ( rękodzieło, gry, krzyżówki, wykreślanki itp).
Nasz Dom zorganizował on-line konkurs „Jesienne Inspiracje”, w którym udział wzięły zaprzyjaźnione placówki. Pracownicy przygotowali dla uczestników upominki Mikołajkowe ( dostarczane przez nasze Elfy) i Bożonarodzeniowe stroiki i kartki dla uczestników, zaprzyjaźnionych placówek i instytucji wspierających Nasz Dom. Wszystkie te działania prowadzimy w reżimie sanitarnym. Czas gdy uczestnicy przebywają w swoich domach wykorzystujemy na odświeżanie (malowanie) pomieszczeń, drobne remonty tak by jak najlepiej przygotować dom na powrót Naszych uczestników. Sukcesywnie podnosimy swoje kwalifikacje odbywając kursy i szkoląc się w szerokim zakresie tematycznym.
W każdy aspekt naszej pracy wkładamy serce i pozytywne emocje by Nasi podopieczni czuli się ważni i potrzebni i by wzmacniać ich wiarę we własne możliwości
Koncert UNU – Tribute to Perfect na Wzgórzu Zamkowym [F
Fajnie było posłuchać muzyki ale po 2h napie...... Walenia kijem o pralkę to już mi się znudziło. Koty i psy nawet się pochowały bo nie dało się słuchać tego. Przez 5h granie pod ten sam rytm tego samego to lekka przesada.
Xxx
08:40, 2025-09-13
Radny o skardze na Frejliszka: Nie mogłem postąpić soli
Mieszkanko dostał to będzie teraz wykonywał polecenia swego pana nie licząc się z nikim i niczym
gryf
20:13, 2025-09-11
Drony nad Polską – 19 naruszeń przestrzeni powietrznej,
Wschodnia flanka czyli bastion PiS więc można powiedzieć bóg tak chciał.
rudolf
20:07, 2025-09-11
PILNE: Rosyjskie drony nocą wleciały do Polski
Całe szczęście że nam błaszczak z pisuarami zakupili mobilne ołtarze jednak się sprawdziły
neo
20:04, 2025-09-11