Zamknij

Europejski Dzień Języków – znasz to święto? [AUDIO z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy]

19:49, 26.09.2021 | Małgorzata Konik Szkoła Podstawowa nr 1 w Kruszwicy

Już od 20 lat Unia Europejska świętuje Europejski Dzień Języków. Kiedy? 26 września. Po co? By zachęcać do nauki języków obcych i skłaniać do refleksji nad tym, jak język ojczysty kształtuje nasze postrzeganie świata.

Każdego roku, od 20 lat, szkoły, jako placówki edukacyjne, chętnie włączają się w obchody święta propagującego naukę języków, zazwyczaj w formie apelu dla uczniów. Być może, po 20 latach, dotychczasowa formuła świętowania różnorodności językowej wyczerpała swoją atrakcyjność, być może rzeczywistość pandemiczna zweryfikowała nasze możliwości, ale na pewno otworzyła nowy sposób komunikacji.

Dlatego, w tym roku, nie chcemy ograniczać obchodów Europejskiego Dnia Języków do tradycyjnej uroczystości szkolnej w SP  nr 1, pełnej wzniosłych słów, niepodważalnych motywacji do nauki języków, czy zgrabnych formułek.

W zamian, wychodząc poza mury szkoły w świętowaniu EDJ, proponujemy krótkie audio-spotkanie z kilkunastoma uczniami naszej szkoły, młodszymi i starszymi, którzy zachcieli podzielić się swoimi opiniami dotyczącymi nauki języków obcych.

Małgorzata Konik

Szkoła Podstawowa nr 1 w Kruszwicy

[ZT]17655[/ZT]

[ZT]17640[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%