Zamknij

W Szkole Rzemiosła rozpoczęli nowy rok szkolny [ZDJĘCIA]

21.41, 01.09.2022 .

Społeczność szkolna Szkoły Rzemiosła rozpoczęła nowy rok szkolny 2022/2023! Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym oraz zaproszonymi gośćmi spotkali się na dziedzińcu szkoły. Zgromadzonych powitał dyrektor Ireneusz Springer. Wśród zaproszonych gości znalazł się poseł Dariusz Kurzawa.

- W szkole możecie rozwijać swoje zainteresowania. Każdy z Was znajdzie tutaj swoje miejsce. Apeluje do Was, abyście poszukiwali w swoim życiu nie tylko pracy, ale też swojej pasji. Poszukajcie jej w szkole. Macie do dyspozycji  m.in. zajęcia w teatrze szkolnym, zajęcia wokalne oraz przy rekonstrukcji starych motocykli powiedział dyrektor placówki Ireneusz Springer.

[ZT]18144[/ZT]

Ciepłe słowa w kierunku uczniów i nauczycieli wygłosił starszy Cechu Rzemiosł Różnych Jan Barbarzak. Zauważył szczególną odpowiedzialność pedagogów w kształceniu kolejnych pokoleń.

- Spoczywa na was wielka odpowiedzialność przekazywania wiedzy. Macie odpowiedzialność wprowadzania tych młodych ludzi w dorosłe życie. Taka sama waga spoczywa na rzemieślnikach, którzy uczą nie tylko zawodu, ale także cierpliwości i szacunku do pracy — zauważył Jan Barbarzak. 

Starszy cechu zauważył również rolę, jaką pełnią uczniowie, którzy są obecnie w drugich i trzecich klasach. Poprosił ich o to, aby pomogli uczniom klas pierwszych w codziennej, szkolnej rzeczywistości.

[FOTORELACJA]2672[/FOTORELACJA]

[ZT]16632[/ZT]

- Życzę państwu dużo radości z tego co będziecie tutaj czynić - dodał Jan Barbarzak.

Głos zabrał także poseł Dariusz Kurzawa. Parlamentarzysta podkreślił rolę młodego pokolenia dla przyszłości kraju.

- Cieszę się, że możemy uczestniczyć w rozpoczęciu roku szkolnego w placówce, która jest nam dziś bardzo potrzebna. To wy jesteście przyszłością tego narodu oraz regionu. To tu kształceni są przyszli fachowcy w zawodach, które są potrzebne na rynku pracy. Macie ogromną szansę. Możecie zostać właścicielami jednoosobowych firm lub podjąć pracę na etacie. Przed wami świetlana przyszłość. Dobry zawód, który tutaj otrzymacie to dla was dobra przyszłość — zaznaczył poseł Dariusz Kurzawa.

O potrzebach rynku pracy opowiedział zaproszony na uroczystości Stanisław Barański, właściciel Opakmet Inowrocław.

[ZT]15962[/ZT]

- Uczcie się, bo macie tutaj naprawdę dobrych fachowców. Wasza nauka zaowocuje. Gwarantuje wam, że firmy takie jak moja będą zainteresowane waszą pracą i możliwościami jakie tutaj otrzymacie — dodał zaproszony gość.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się z wychowawcami do swoich klas celem zapoznania się z planem zajęć oraz sprawami bieżącymi. Z planem zajęć można zapoznać się także na szkolnym korytarzu.

[ZT]21305[/ZT]

[ZT]21297[/ZT]

[ZT]21285[/ZT]


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%