W Lachmirowicach odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci z miejscowości oraz członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z KGW Lachmirowice przygotowały dla najmłodszych słodki poczęstunek – gofry i inne smakołyki.
Wydarzenie miało charakter wspólnej zabawy i integracji lokalnej społeczności. Dzieci uczestniczyły w różnych grach i aktywnościach, spędzając czas w radosnej atmosferze. Jak podkreśla sołtys Agata Zielińska, spotkanie było okazję do wspólnego spędzenia czasu i budowania więzi między mieszkańcami.
[FOTORELACJA]5931[/FOTORELACJA]

.jpg)
-
Nowy numer "Życia Kruszwicy" już w kioskach i punktach sprzedaży. Wrześniowy numer można zakupić w blisko 30 punktach sprzedaży.
-
Drugi numer dotarł do większości punktów i kiosków na terenie Gminy Kruszwica. Dystrybucja na terenie Gminy Kruszwica odbywa się zarówno dziś, jak i jutro. Miesięcznik jest wydawnictwem niezależnym.
Numer drugi "Życia Kruszwicy" został powiększony o kolejne strony. Tym razem czytelnicy mają do swojej dyspozycji 34 strony lokalnej lektury - większość tematów poruszana jest po raz pierwszy, co stanowi dodatkowy atut. Warto dodać, że w nowym numerze do dyspozycji czytelników oddany został dział sportowy oraz nekrologi. W środku czasopisma dodano grę "Mysi Chińczyk". Powstał również nowy dzial "Co w gminie piszczy?", który obejmuje wszystkie możliwe miejscowości Gminy Kruszwica i wydarzenia jakie miały w nich miejscach w lipcu i sierpniu.
Nowy numer to także liczne wywiady - kontynujemy rozmowę z Magdaleną Grzegocką, kruszwiczanką, która odważyła się wydać własną książkę. Rozpoczęliśmy również cykl rozmów z Rafałem Wojciechowskiem pod niezwykle ciekawym tytułem "Jak przetrwać w małym miasteczku?". Z nowego numeru dowiecie się również dlaczego Kruszwicę odwiedził pewien obywatel Meksyku... i jaką pasję z powodzeniem realizuje Patrycja Wójcik z którą porozmawiał Hubert Mizera. W "Kryminalnej Kruszwicy" piszemy o łatwo dostępnym nad Gopłem krysztale... a chwilę wcześniej o kryzysie wodnym na Kujawach i używaniu przez Urząd Miejski w Kruszwicy popularnego ChatGPT.
Zamów gazetę do domu!
Gdzie kupię "Życie Kruszwicy"? Polecamy poniższe sklepy!
- Sklep spożywczy w Piaskach
- Sklep spożywczy w Piaskach "Kom-Rol"
- Sklep Sławsk Wielki - Spożywczo–Przemysłowy
- Sklep Spożywczo-Przemysłowy u Natalii w Sukowach
- Sklep Spożywczy w Sukowach
- Sklep Spożywczy w Kobylnikach KOM-ROL
- Sklep Spożywczy Głębokie
- Sklep Spożywczy ABC w Chełmcach
- Sklep Spożywczy RSP w Janocinie
- Sklep Spożywczy w Szarleju
- Sklep Spożywczyn w Karczynie
- Sklep Wielobranżowy Anna Kruszwica ulica Niepodległości
- Fitas Kinga Sklep Spożywczy Kruszwica ulica Powstańców Wielkopolskich
- MAGIA PROCENTÓW, sklep alkohole, Stary Rynek
- Kawiarnia-Restauracja pod Malwami w Kruszwicy ulica Rynek
- Salonik Prasowy Dw-Kiosk ulica Rynek
- Delikatesy Mięsne Janina Jankowska ulica Mickiewicza
- Sklep ABC w Łagiewnikach
- Sklep Spożywczy ulica Wiejska
- Sklep Spożywczo-Przemysłowy Krzysztof Gutorski ulica Kraszewskiego
- Sklep "Groszek" ulica Kujawska
- Stacja Paliw Płynnych JAPAKS ulica Szosa Tryszczyńska
- Piekarnia 5xM Kruszwica ulica Kujawska
- Sklep Mięsny KOM-ROL Kobylniki Zamkowa
- Sklep Mięsny KOM-ROL Kobylniki
- Sklep Osiedlowy Zagople ulica Wspólna
- Sklep Zoologiczno-Wędkarski ulica Kościuszki
- Sklep Mięsny Delikatesy Mięsne Inowrocław Szarych Szeregów
- Dworcowa 55 88-100 Inowrocław (siedziba firmy - odbiór po wcześniejszym opłaceniu zamówienia)
Nagradzamy najlepszych!
W trzech miejscach padły rekordowe wyniki sprzedażowe. Co miesiąc nagradzamy najlepszych sprzedawców!
[ZT]46958[/ZT]
[ZT]46951[/ZT]
[ZT]46952[/ZT]
Na kruszwickim rynku trwa handel zniczami i kwiatami [F
Zakorkowali Kruszwicę od rana do wieczora. Swoją drogą ludzie to mają naciukane w tych łbach, sami się nakręcają i robią sobie wzajemnie problemy. Pamięć o zmarłych to nie wydawanie kasy na plastikowe badziewie i robienie tłoku w mieście, w marketach i na cmentarzach. Wczoraj to już można było *%#)!& dostać bo dzbany jeździły jak opętane przez szatana. Ludzie ogarnijcie się, bo to nikomu nie służy a już na pewno nie tym którzy odeszli. Najgorsze jest to że już zaczną błaznować w związku ze świętami bo już czas i trzeba do galerii kasiorę wydawać i żarcie kupować bo jak inaczej.
Lama
07:29, 2025-11-01
Co dzieje się z placem zabaw w Woli Wapowskiej?
Przecież gmina remontowała w zeszłym roku place zabaw w całej gminie. Dziwna sprawa...
Ty
07:01, 2025-11-01
Mikołaj Bogdanowicz będzie zarabiał więcej. Właśnie otr
CPK jak powiedział premier.
Drwal
18:16, 2025-10-31
Wybrano kierownika świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w
Szkoda, że nie Pan Łukasz. No ale cóż się dziwić... fotek z ważnymi pewnie nie miał.
Oppo
16:29, 2025-10-31