Zamknij
REKLAMA

Świąteczne spotkanie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy [FOTO]

18:05, 02.01.2019 | MOW/RED
REKLAMA
Skomentuj

 

19 grudnia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego dla Dziewcząt  w Kruszwicy wyjechały do Bydgoszczy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Celem wizyty było spotkanie świąteczne i wystawienie przedstawienia bożonarodzeniowego pt. „Przebaczenie” oraz koncert kolęd dla studentów resocjalizacji.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem wychowawcy Anety Dopierały przy wsparciu muzycznym Pawła Budnera. Koncert kolęd przygotował wychowawca Krzysztof Kosiński.                 

W inscenizacji i kolędowaniu wzięło udział dziesięć  wychowanek ośrodka. Sztuka opowiada historię miłości dwojga młodych egoistycznych ludzi pogubionych w świecie modnych haseł i pozorów, które wcale nie przynoszą im stabilizacji i szczęścia. Ukazuje wartość  rodziny, wiary, a przede wszystkim przebaczenia, które pozwalają dokonywać prawidłowych wyborów rzutujących na nasze późniejsze życie.  To triumf prawdziwej miłości i wolności wewnętrznej człowieka.

Po inscenizacji odbył się śpiew kolęd, podczas którego  szczególnych wzruszeń dostarczyła „Kolęda dla nieobecnych”. Spotkanie wigilijne odbyło się w ramach współpracy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i zostało zorganizowane przez kierownika Zakładu Socjologii Wychowania i Resocjalizacji profesor Teresę Sołtysiak. Ośrodek w Kruszwicy reprezentowała  dyrektor Ilona Dybicz.

Studenci I roku resocjalizacji wystawili dla zgromadzonych sztukę pt. „Opowieść wigilijna”. Po występach były podziękowania, łzy wzruszenia i zaproszenie do wspólnego stołu wigilijnego. Razem ze studentami śpiewaliśmy kolędy i wymieniliśmy się upominkami.

(MOW/RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone