Zamknij

Dzienniki elektroniczne zagościły w kruszwickich szkołach. Pełna kontrola uczniów czy wygoda dla nauczycieli i rodziców?

09:43, 04.10.2019 | red
Skomentuj
REKLAMA

 

W nowym roku szkolnym 2019/2020 w szkołach prowadzonych przez Gminę Kruszwica zostały wprowadzone dzienniki elektroniczne. W ten sposób placówki kruszwickie dołączyły do nowych technologicznie rozwiązań.

- Dzienniki elektroniczne zostały wprowadzone w celu usprawnienia pracy szkół i komunikacji z rodzicami wprowadzony został dziennik elektroniczny firmy Vulcan sp. z o.o.  W pięciu placówkach zastąpił on znany wszystkim dziennik tradycyjny, w dwóch dziennik elektroniczny jest prowadzony równolegle z dziennikiem papierowym -  informuje dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Kruszwicy Marcin Piotrowski.

Jak informuje ZOiW, wprowadzenie dziennika było poprzedzone cyklem szkoleń dla nauczycieli, administratorów i sekretarzy szkół. Rodzice dzięki nowym rozwiązaniom mają w pełni zaktualizowany dostęp do ocen i obecności swoich dzieci. 

E-dziennik zyskał dużą przychylność zarówno wśród rodziców, jak i nauczycieli, którzy mogą stale monitorować swoją pracę oraz dzięki aplikacjom zyskują łatwiejszy dostęp do wprowadzania nowych danych dotyczących uczniów. Czy Ci ostatni również chwalą sobie tego typu rozwiązania? Zapraszamy do dyskusji.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

jan3sobieskijan3sobieski

0 0

Na plus mniej roboty dla nauczycieli.
Na minus jeszcze większy dostęp do informacji dla rodziców.
Jestem za e-dzienniczkami, ale po to, żeby nauczyciele mieli ułatwioną (i tak trudną) pracę, a nie po to żeby musieli się użerać dodatkowo z rodzicami.
PS Nie jestem nauczycielem ani krewnym nauczyciela 16:10, 25.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz