Podczas XXXIV sesji Rady Miejskiej Inowrocławia radni obradowali w trybie zdalnym. Rozpatrywali uchwały m.in. z zakresu budżetu Miasta Inowrocławia, Wydziału Oświaty i Sportu, a także Wydziału Dróg i Transportu.
Radni przyjęli dziś propozycję zmian w tegorocznym budżecie. Podczas sesji przedstawione zostało sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Inowrocław za rok 2020.
W związku z zakończeniem budowy ronda turbinowego, przebudowy ul. Staropoznańskiej oraz remontu ul. Budowlanej wraz z budową ścieżki rowerowej, inowrocławscy radni przyjęli uchwałę uwzględniającą lokalizacje nowych przystanków po zmianach w wykazie przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Inowrocław:
1. ul. Górnicza – skrzyżowanie z ul. Poznańską, kierunek ul. Szymborska – przystanek przeniesiony z drogi powiatowej ul. Poznańskiej (przy stacji paliw BP),
2. ul. Górnicza – skrzyżowanie z ul. Staszica, kierunek ul. Poznańska,
3. ul. Prymasa Józefa Glempa – skrzyżowanie z al. Niepodległości, kierunek ul. Poznańska,
4. ul. Prymasa Józefa Glempa – skrzyżowanie z ul. Staszica, kierunek al. Niepodległości,
5. ul. Staropoznańska – skrzyżowanie z ul. Budowlaną, kierunek ul. Popowicka (przystanek przeniesiony z ul. Budowlanej/pętla). Podczas zdalnej sesji przyjęto także zmianę do uchwały w sprawie ustalenia przebiegu istniejących dróg kategorii gminnej na terenie Inowrocławia. Zgodnie z art. 10 ust. 4 ustawy o drogach publicznych - nowo wybudowany odcinek drogi (od skrzyżowania ul. Długiej z ul. Marulewską do skrzyżowania ul. Szymborskiej z ul. Miechowicką) został zaliczony do kategorii drogi gminnej. Zaliczenie to następuje z mocy prawa. Inowrocławscy radni przyjęli również program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie Inowrocławia na 2021 r.
Program obejmuje swoim zakresem m.in. zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt i opieki weterynaryjnej (w przypadku zdarzeń drogowych, całodobowej opieki weterynaryjnej), odławianie bezdomnych zwierząt, opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie.
[ALERT]1613730779575[/ALERT]
Kowalski z Kruszwicy chce założyć biznes. Analizujemy
W pełni rozumiem wpis administratora. Niestety, Inowrocław i cały powiat od lat są przykładem, jak nepotyzm, kolesiostwo i mentalność z czasów PRL potrafią skutecznie zniszczyć normalny rynek pracy. Jeśli nie jesteś "czyimś znajomym" – nie licz na uczciwe szanse. W takiej rzeczywistości własna działalność to często jedyna opcja, by wyrwać się z tego chorego układu i działać na własnych zasadach
Prawda bez układów
08:18, 2025-07-06
Działania profilaktyczne na przejeździe kolejowym w Che
Widzę takie akcje i nie wiem, czy to szczęście, czy nieszczęście, że głupota nie zabija. Żeby choć na obliczach profilaktyków ujrzeć odrobine zażenowania...
Laura Palmer
07:44, 2025-07-06
Raport o Kruszwicy: Kruszwiczanie się starzeją. Przybył
Najważniejsze że w tej wiosce są dwa kościoły resztą się nie liczy.
gogo
17:56, 2025-07-05
„W lusterku wszystko widać” . O kruszwickim braku kultu
Bezpańskie koty dokarmiane przez mieszkańców pewnie załatwiają się w tojtoju ? Kto te koty szczepi ? Np grzybica może przejść z kota na człowieka bo już z psa nie. Kot przenosi wiele chorób na człowieka zwłaszcza taki bezpański. To nie jest problem ? Żeby nie było to jestem za aby właściciele psów sprzątali po swoich pupilach.
olo
20:37, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz