Zamknij

Święto Policji w Inowrocławiu. Zobaczcie zdjęcia [GALERIA]

14.23, 15.07.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj (14.07) w siedzibie inowrocławskich stróżów prawa przy ul. Toruńskiej 13-15 odbyła się uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji. Policjanci w obecności swoich przełożonych i zaproszonych gości otrzymali odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Z okazji tegorocznego Święta Policji, które przypada na 24 lipca, wczoraj (14.07) na placu Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu odbyła się uroczysta zbiórka. Poprowadziła ją Naczelnik Wydziału Ogólnego podinsp. Bożena Buczkowska, a dowódcą uroczystości był Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Sebastian Górski.

Ta wyjątkowa uroczystość wiązała się z obecnością znamienitych gości na czele z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy  insp. Arturem Malinowskim. Udział w uroczystości uświetnili swoją obecnością również: Starosta Inowrocławski Pani Wiesława Pawłowska, włodarze miast i gmin, szefowie służb mundurowych, Diecezjalny Duszpasterz Policji dla rejonu inowrocławskiego Ks. Kanonik Zenon Rutkowski, przedstawiciele zarządów NSZZ policjantów i pracowników cywilnych policji, koła emerytów i rencistów oraz rodziny awansowanych policjantów.

[FOTORELACJA]2608[/FOTORELACJA]

Policjantów i gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki. Podziękował podwładnym za wzorowe pełnienie służby i z okazji święta złożył im oraz ich rodzinom życzenia. Nie brakowało również szczególnych podziękowań dla samorządowców oraz instytucji za współpracę oraz wspieranie w różnej formie działań policji.

Następnie odbyły się nominacje na wyższe stopnie. Akty mianowania policjantom wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Artur Malinowski. Wypowiedział również pod adresem funkcjonariuszy wiele miłych słów, pochwał i podziękował za trud służby każdego dnia. W tym roku w powiecie inowrocławskim awansowało łącznie 134 policjantów.

Najserdeczniejsze życzenia i gratulacje dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karola Konopackiego, złożyła także w imieniu Zarządu Powiatu Inowrocławskiego Pani Starosta. Podkreśliła ona, że stróże prawa realizują odpowiedzialną misję, trudną i obciążającą, ale czynią to z oddaniem, profesjonalnie i rzetelnie oraz z pełną gotowością do niesienia pomocy. Serdeczne słowa do policjantów i policjantek skierował również Ks. Kanonik Zenon Rutkowski.

Głos zabrał również Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego mł. insp. Piotr Kujawa, który między innymi trzem osobom wręczył Medale 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów. Wśród nich znaleźli się: Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak, nadkom. Sebastian Górski i kom. Radosław Sowiński.

Podczas zbiórki w wyjątkowy sposób zostali wyróżnieni dwaj policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego: st. sierż. Bartłomiej Ciesielski i sierż. Nikodem Kowalski. To oni, gdy tylko usłyszeli huk w wyniku wybuchu gazu w jednej z kamienic natychmiast pobiegli ratować ludzi. Wynieśli najpoważniej rannego mężczyznę i pomogli kobiecie wydostać się z mieszkania, w którym wejście zasypał gruz. Ewakuowali także mieszkańców budynku. Za ich wyczyn, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego  Policji w Bydgoszczy  insp. Artur Malinowski, wręczył policjantom nagrody.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

Ratownik C0109Ratownik C0109

0 0

"Bohaterscy" Policjanci wcale nie byli pierwsi na miejscu i nikogo nie ewakuowali. Pierwsi na miejscu byli strażacy i to oni ewakuowali poszkodowanego i przekazali pod opiekę ZRM. Ściema jest dobra tak jak Pan Zenon Rutkowski który posługi kapelana już od dawna nie może pełnić tylko sie wpycha i zgarnia kase 23:04, 15.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SmutneSmutne

1 1

Ćwierć wieku budowania dumy i prestiżu- niestety wystarczyło kilka lat pod nadzorem przestępcy by znów wzorem śp. milicji stać się pałami reżimu i zbrojnym ramieniem partii przewodniej.
Bardzo smutne. 14:37, 16.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Policajowie z Ina poPolicajowie z Ina po

1 2

Panie Smutny podaj pan swój adresik to cię odwiedzimy i gratisowo zrobimy panu masaż pałeczkami (do ryżu) z tym że najnowszym modelem teleskopowym.Będziesz pan jak nowonarodzony i o milicji juz nigdy nie powies złego slowa. 17:24, 16.07.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Mrs Shah-AlMrs Shah-Al

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Nie bójta sie masażuNie bójta sie masażu

2 0

Łolaboga juz sie boje,a przeciez masaż pałeczkami do ryzu nie jest zabroniony,nawet jak te pałeczki są teleskopowe,widziałem takie do ryżu. A my policajowie z Ina mamy zamiar tez zrobic masaż pałeczkami do ryzu teleskopowymi panu wesołemu,bo pan wesoły nas o to poprosił i co ty na to kk ,czy jak sie tam wabisz? Pewnie jestes jakimś byłym aparatczykiem komunistycznych służb,czy nie mam racji? I co zdziwiłes się trochę? Nie lubie byłych milicjantów, bo komuna z nich nigdy nie wywietrzeje nawet po 30 latach demokracji,taka to zaraza ,że dobrowolnie nigdy człowieka nie opuści. 20:11, 16.07.2022


0%