Zamknij

Szkolenia wolontariuszy WOŚP w zakresie bezpieczeństwa

23:14, 10.01.2020 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu spotykają się z wolontariuszami 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które pozwolą poprawić bezpieczeństwo kwestujących.

Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, asp. szt. Patryk Nadolny oraz policyjni profilaktycy, asp. Justyna Piątkowska i sierż. szt. Michał Parzyszek, spotkali się w Urzędzie Gminy Inowrocław oraz Teatrze Miejskim w Inowrocławiu z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę uczestniczyć będą w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spotkanie dotyczące bezpiecznego prowadzenia zbiórek w czasie Finału WOŚP odbyło się także w Kruszwicy. Mł. asp. Mariola Witoń, profilaktyk miejscowego komisariatu Policji, spotkała się z wolontariuszami w Centrum Kultury i Sportu „Ziemowit”.

Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, prowadzenia zbiórek pieniędzy, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Mundurowi omówili przy tej okazji na co zwracać uwagę w niebezpiecznej sytuacji i jakie informacje są najistotniejsze z perspektywy służb, które będą udzielały pomocy. Podkreślili również, że kwestowanie w grupie znacznie poprawia bezpieczeństwo wolontariuszy. Zwrócili uwagę na właściwy wybór miejsca, w których prowadzi się zbiórkę. Ważne aby było ono dobrze widoczne i uczęszczane przez dużą liczbę osób.

Wszystkim wolontariuszom obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby podczas Finału mogli czuć się bezpiecznie i życzymy im kwestowania w miłej i przyjaznej atmosferze.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

123123

0 0

Powodzenia. ❤️ 19:14, 11.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz