Zamknij

Inowrocławskie Drzwi Jubileuszowe w kościele św. Mikołaja w Inowrocławiu poświęcone [ZDJĘCIA]

18:14, 01.05.2021 | MP, fot. Przemysław Bohonos
Skomentuj
REKLAMA

Powstałe z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości drzwi jubileuszowe zostały poświęcone. Dzisiaj w kościele św. Mikołaja w Inowrocławiu pojawił się także prymas polski abp Wojciech Polak.

"Wspominając dziś jeszcze raz dar odzyskanej po latach zaborów wolności, dziękujemy Bogu Ojcu za wolną i niepodległą Polskę, za odzyskanie przeszło już sto lat temu, także przez to kujawskie miasto, przez Inowrocław, niepodległości. Dziś, jeszcze raz dla upamiętnienia i uczczenia tej właśnie chwili, ale także - jak ufam - dla pamięci potomnych, poświęciliśmy te szczególne Drzwi Jubileuszowe prowadzące nas tutaj, do wnętrza naszej inowrocławskiej fary" - powiedział w homilii prymas.

Inowrocławskie Drzwi Jubileuszowe to opowieść o Inowrocławiu zamknięte w odlanych z brązu kwaterach. W uroczystości poświęcenia Drzwi Jubileuszowych wzięli udział m.in. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski.

Drzwi Jubileuszowe do fary powstały dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości z inicjatywy grupy społeczników pod przewodnictwem starszego inowrocławskiego Cechu Rzemiosł Różnych Piotra Jóźwiaka. Zaprojektował je miejscowy artysta plastyk Andrzej Prokopiuk. 
 

[ZT]15995[/ZT]

[ZT]15993[/ZT]

 

(MP, fot. Przemysław Bohonos)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Jan Bieniak Jan Bieniak

2 0

A tego z tą pozłacaną czapką z tektury maseczka nie obowiązuje ? 20:47, 02.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%