Zamknij

Chełmce. Relikwie rodziny Ulmów dotrą do podkruszwickiej miejscowości

AG 11:24, 08.12.2023 Aktualizacja: 11:26, 08.12.2023
Skomentuj
  • Już w najbliższą sobotę, 9 grudnia, rozpocznie się w archidiecezji gnieźnieńskiej peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów.

  • Relikwie te nawiedzą jedenaście miejscowości, włączając Chełmce, Inowrocław, Strzelno, Barcin, Żnin, Wągrowiec, Mieścisko, Wrześnię, Słupcę, Witkowo i Gniezno.

  • Zaplanowane są różnorodne formy uczczenia relikwii, odpowiadające duchowym potrzebom lokalnych wspólnot.

W każdej z odwiedzanych miejscowości przewidziano wyjątkowy program, który obejmuje m.in. Mszę świętą, modlitwę wspólnot małżeńskich i rodzinnych, całonocne adoracje, czuwania, a także błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.

Ponadto, zaplanowano spotkania z zaproszonymi gośćmi oraz czas na indywidualną modlitwę.

[FOTORELACJA]3451[/FOTORELACJA]

Relikwie będą obecne w następujących miejscowościach:

9 grudnia – Chełmce, Inowrocław
10 grudnia – Inowrocław, Strzelno
11 grudnia – Strzelno, Barcin, Żnin
12 grudnia – Żnin i Wągrowiec
13 grudnia – Wągrowiec, Mieścisko, Września
14 grudnia – Słupca, Witkowo
15 grudnia – Gniezno – Archidiecezjalny Dom Księży Seniorów, kościół franciszkanów i klasztor sióstr karmelitanek bosych
16 grudnia – Gniezno – od 8.30 Centrum Edukacyjno-Formacyjne, od 10.00 katedra gnieźnieńska

Kulminacyjnym punktem peregrynacji będzie uroczysta Msza św. w katedrze o godzinie 12.00, której przewodniczyć będzie Prymas Polski, abp. Wojciech Polak. Podczas tej Mszy nastąpi zawierzenie rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej rodziny Ulmów.

Zakończenie peregrynacji w archidiecezji gnieźnieńskiej nastąpi przekazaniem relikwii przedstawicielom archidiecezji poznańskiej.

Informacje o aktualizowanym programie peregrynacji, Litanii do bł. Ulmów oraz modlitwach za rodziny można znaleźć na stronie Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

(AG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%