Zamknij

REKLAMA
16:08, 06.04.2020
- Wielkanoc będziecie mogli przeżywać dzięki Internetowi i połączyć się ze swoją parafią - przekazuje Kujawska Grupa Medialna.
10:11, 06.04.2020
Prymas Polski w poniedziałek był pytany w Radiu Zet o podtrzymywanie przez rządzących terminu wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja.
16:03, 17.03.2020
"Gdyby miesiąc temu ktoś mi powiedział, że będziemy sprawować msze św. Wielkopostne i nabożeństwa Wielkopostne bez udziału wiernych – nie uwierzyłbym. Nie potrafiłbym nawet sobie tego wyobrazić. Jednak tak się stało. I jest to bolesnym faktem" – podkreślił we wtorek prymas Polski abp Wojciech Polak.
07:47, 26.02.2020
"Znakiem wezwania na okres Wielkiego Postu jest posypanie głowy popiołem. Z jednej strony towarzyszą temu słowa: +Prochem jesteś i w proch się obrócisz+, pokazujące na kruchość i przemijalność ludzkiego życia, słabość człowieka, który z grzechów musi się podnosić i nawracać. Z drugiej strony słyszymy także drugą formułę: +Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię+, pokazując, że nawrócenie serca ludzkiego jest możliwe wobec Słowa Bożego, wobec Ewangelii, którą przyjmując, słyszymy, i która nawraca nas ku Bogu. Przyjmując więc popiół na nasze głowy, przyjmujemy wezwanie do nawrócenia i wiary, która nam towarzyszy w czasie całego Wielkiego Postu" – wyjaśnił w rozmowie z PAP prymas Wojciech Polak.
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone