Zamknij
REKLAMA

Niedźwiadek z Doliny Bystrej ma się dobrze; jest obserwowany przez przyrodników

21:43, 11.05.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Specjalista od niedźwiedzi Filip Zięba z TPN przekonuje, że nic nie wskazuje na to, żeby niedźwiadka spotkał zły los. W sąsiedztwie jego tropów widywano tropy większego niedźwiedzia, być może jego matki. Tę hipotezę zdaje się potwierdzać pojawianie się tropów przez kilka kolejnych dni. Niedźwiadek był też widziany w dobrej kondycji z wagonika kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Wszystko więc wskazuje na to, że malec jest karmiony przez matkę.

Mały niedźwiadek, który pojawił się pod koniec kwietnia w okolicy nartostrady w Dolinie Bystrej, ma się dobrze i jest obserwowany przez przyrodników z Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Początkowo pojawiły się obawy, że malec został porzucony przez matkę.

Z powodu aktywności niedźwiedzi w dolnej części Doliny Bystrej przy popularnym szlaku narciarskim wiodącym z Kuźnic w kierunku Kasprowego Wierchu, Tatrzański Park Narodowy zdecydował o zamknięciu traktu, aby zapewnić zwierzętom spokój. Do odwołania turyści nie mogą poruszać się zielonym szlakiem Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch w obu kierunkach.(autor: Szymon Bafia).

[ZT]20073[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%