Zamknij

Czy będzie III wojna światowa? Co zrobić, aby przeżyć atak

18:58, 07.03.2024 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:37, 11.03.2024

Trzecia wojna światowa i groźba jej wybuchu regularnie wywołują niepokój i obawy.

Niemal każde międzynarodowe spięcie polityczne lub konflikt, który się pojawia, natychmiast staje się potencjalnym zapalnikiem do wybuchu globalnej wojny.

Dziś, kiedy świat toczony jest przez rozmaite tarcia, ryzyko wybuchu III wojny światowej jest większe niż kiedykolwiek.

Jak przetrwać w krytycznym momencie, kiedy ziści się najczarniejszy ze scenariuszy?

Kiedy rozpocznie się III wojna światowa? Przygotowania do globalnego konfliktu już trwają

Współczesna geopolityka mierzy się z wieloma problemami. Kryzys migracyjny, niepokoje społeczne, rozmaite pretensje terytorialne, a także batalia o ekonomiczną i zbrojną dominację pomiędzy mocarstwami nieustannie są tematem publicznych debat. W tle tych dyskusji za każdym razem pojawia się widmo wybuchu kolejnego światowego konfliktu.

Scenariusz, który od lat był tematem fascynacji miłośników teorii spiskowych, teraz staje się bardziej realistyczny niż kiedykolwiek. Dowodem na to może być chociażby strategia ekonomiczna, będąca elementem politycznej wojny między największymi graczami, tj. Stanami Zjednoczonymi, Chinami i Rosją. Od pewnego czasu polityka dotycząca wielu sektorów, w tym polityka energetyczna mocarstwowych krajów, coraz bardziej skłania się ku samowystarczalności oraz stopniowemu uniezależnianiu się od innych państw. To rezultat obaw przed ewentualnymi sankcjami, jakie mogą zostać nałożone na nie w sytuacji, gdy dojdzie do konfliktu. Jest to więc istotny element planowania strategii na wypadek wojny.

Oto realne scenariusze, które rozpoczną wojnę jądrową. Zobacz: „Czy grozi nam III wojna światowa? Cz. 1: Historia, teraźniejszość i prognozy”.

III wojna światowa – jak ją przetrwać? Przygotowania do życia w świecie w stanie wojny

Ciężko oszacować, kiedy tak naprawdę może dojść do incydentu czy inwazji, która da początek kolejnej globalnej konfrontacji zbrojnej. Jednym ze scenariuszy, jaki przedstawiają politolodzy, jest inwazja Chin na Tajwan mogąca wywołać katastrofalny w skutkach efekt domina. Warto więc z wyprzedzeniem uzbroić się w odpowiednią wiedzę, która pomoże przetrwać w świecie ogarniętym konfliktem. Gdy ten się rozpocznie, na naukę może być już za późno. Poniżej postaramy się pokazać, w jaki sposób można przygotować się do funkcjonowania w świecie ogarniętym chaosem wojny.

Niezbędne zapasy na wypadek wojny jądrowej:

  • dania gotowe i proteinowe batony
  • konserwy (mięso, gulasze, owoce etc.)
  • mleko w proszku
  • otwieracz do puszek
  • talerze, kubki, naczynia papierowe lub plastikowe
  • filtry do wody
  • woda butelkowana
  • multiwitaminy 
  • zestawy medyczne 
  • środki przeciwbólowe 
  • nadtlenek wodoru/alkohol
  • przenośne radio
  • latarki wraz z zapasem baterii 
  • pełnotwarzowa maska gazowa 
  • tabletki z jodem

Warto również zaopatrzyć się w zapasy ziół, które pomogą nam utrzymać prawidłowy poziom odporności oraz zwalczyć infekcje. Informacje na temat tego, jakie rośliny mogą być przydatne, można znaleźć na stronie Ewolucja Myślenia.

Jak przeżyć wybuch nuklearny?

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że kolejna wojna światowa odbędzie się z wykorzystaniem broni masowego rażenia, czyli m.in. broni jądrowej. Czy istnieje szansa przetrwać śmiercionośny atak? Tak, jeśli tylko zawczasu zdobędziemy informacje, jak należy zachować się podczas wybuchu nuklearnego. Ten natomiast, gdy już nadejdzie, będzie błyskawiczny. Co zrobić, żeby przeżyć?

Przede wszystkim należy pozostać na bieżąco z doniesieniami z radia lub telewizji i stosować się do instrukcji wydawanych przez odpowiednie służby ratownicze. W tym momencie warto mieć pod ręką maskę przeciwgazową. Gdy atak jądrowy jest nieunikniony, czym prędzej należy udać się do budynku. Najlepszą ochronę stanowią budynki betonowe oraz wykonane z cegieł. Następnie powinniśmy zejść do piwnicy. Im głębiej uda nam się wejść pod ziemię, tym większe szanse na uniknięcie opadu radioaktywnego. Warto być przygotowanym na to, że pod ziemią możemy spędzić sporo czasu, zanim służby ratownicze przybędą z pomocą. W tym czasie należy uważnie śledzić komunikaty radiowe wydawane przez władze (stąd na liście zapasów przenośne radio).

Zima nuklearna – najczarniejszy ze scenariuszy

Niestety nawet w przypadku przeżycia wybuchu jądrowego, jego skutki będą porażające. Szacuje się, że globalny konflikt z wykorzystaniem głowic nuklearnych spowoduje zjawisko w postaci zimy nuklearnej. Jej skutkiem będzie nie tylko skażenie radioaktywne, ale również klęska głodu, brak elektryczności, niedostateczna ilość światła słonecznego, zaburzenie funkcjonowania ekosystemu prowadzące do wymierania roślin i zwierząt, a ostatecznie również i ludzi. Według niektórych symulacji zima nuklearna mogłaby spowodować śmierć nawet 5 miliardów ludzi. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu ludzkość uległaby całkowitej zagładzie.

Więcej ciekawostek oraz interesujących faktów ze świata znaleźć można na portalu Ewolucja Myślenia

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%