Zamknij

Statuetki 3D - tak powstają wyjątkowe prezenty i pamiątki

08:32, 24.07.2021 | materiał partnera
Skomentuj Fot. Statuetki3D.pl

Statuetki 3D są coraz popularniejsze jako prezenty czy pamiątki na różne okazje. Można nimi obdarować ukochaną osobę lub upamiętnić ważne wydarzenie takie jak np. Pierwsza Komunia Święta. Jak powstają takie wyjątkowe prezenty?

Grawerunek 3D powstaje wewnątrz statuetki. Jej powierzchnia pozostaje nienaruszona i idealnie gładka.

Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii laserowej. Laser umieszcza rysunek wewnątrz statuetki 3D, tworząc tysiące mikropęknięć.

Jak powstaje statuetka 3D?

Proces tworzenia statuetki 3D rozpoczyna się od wyboru modelu do wygrawerowania i przetworzenia go w tzw. chmurę punktów. Jest ona "mapą", z której korzysta laser. Wskazuje ona, gdzie powinny powstać pęknięcia.

Na jedną kompozycję składa się zwykle od 500 tysięcy do nawet miliona punktów.

Kolejnym etapem jest grawerowanie. Polega ono na skupieniu wiązki lasera wewnątrz szklanej statuetki. Właśnie w ten sposób powstają mikropęknięcia składające się na grawerunek 3D.

Właściwe rozmieszczenie pęknięć pozwala odzwierciedlić dowolny obiekt w dwu- lub trójwymiarowej kompozycji. A wszystko to bez naruszenia powierzchni statuetki.

Co można wygrawerować wewnątrz statuetki?

Motyw wygrawerowany w statuetce 3D może być dowolny - od kwiatów, przez motywy religijne, po zdjęcia naszych bliskich. Wszystko zależy od okazji, z której chcemy wręczyć ten wyjątkowy prezent.

Statuetka sprawdzi się zarówno jako prezent walentynkowy, urodzinowy czy imieninowy, jak i ślubne podziękowanie dla rodziców, pamiątka Chrztu lub Pierwszej Komunii czy prezent na Boże Narodzenie. Szeroki wybór statuetek na różne okazje znajdziesz na stronie Krysztaly3D.pl.

Statuetka 3D to również doskonały sposób, by nagrodzić pracownika lub podziękować zespołowi, z którym pracujesz od lat. Ich produkcją zajmuje się LUMERIS Sp. z o.o. prowadząca stronę internetową Statuetki 3D.pl.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%