Zamknij

Endermologia – czy może pomóc w walce z cellulitem?

10:48, 03.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:51, 03.05.2022

Cellulit nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i nie wymaga leczenia, jednak jego wygląd często przeszkadza, dlatego też zapotrzebowanie na zabiegi antycellulitowe jest wysokie. Jednym z najpopularniejszych zabiegów wspomagających walkę z pomarańczową skórką jest endermologia. Co warto wiedzieć na temat tego mało inwazyjnego zabiegu?

 

Jak endermologia może pomóc w walce z cellulitem?

Cellulit to zmieniona, grudkowata tkanka z wgłębieniami, która najczęściej pojawia się na udach, biodrach i pośladkach. Jej wygląd przypomina pomarańczową skórkę, dlatego często jest tak nazywana. Cellulit tworzy się tuż pod skórą, gdy włókna łączące skórę z leżącymi pod nią mięśniami, rozciągają się nadmiernie lub pękają, a komórki tłuszczowe gromadzą się i naciskają na skórę. Ze względu na większy poziom tkanki tłuszczowej i częstsze zmiany hormonalne, kobiety są znacznie bardziej podatne na cellulit niż mężczyźni. Pomarańczowa skórka występuje częściej u osób z nadwagą oraz u osób starszych.

Endermologia oraz inne nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej wspomaga redukcję cellulitu. Często trzeba zastosować kilka metod naraz, aby maksymalnie zminimalizować pomarańczową skórkę lub pozbyć się jej całkowicie. Endermologia stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu poprawia jej napięcie. Jednocześnie pobudza organizm do sprawniejszego usuwania tkanki tłuszczowej.

Endermologia – co to jest i na czym polega?

Endermologia to technika lipomasażu stosowana w celu pobudzenia krążenia i wyszczuplenia obszarów z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Przy okazji wykazuje wysoką skuteczność w redukcji cellulitu.

Przed przystąpieniem do endermologii pacjent zakłada specjalny kostium (endermowear), który ułatwia poślizg urządzenia i chroni skórę przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zabieg trwa zwykle około 30 minut i jest bezbolesny. Polega na głębokim masażu wykonywanym za pomocą głowicy wyposażonej w dwie rolki, które zasysają skórę i masują ją w wielu kierunkach. Proces ten pobudza krążenie, metabolizm oraz stymuluje skórę do podjęcia procesów regeneracyjnych. Ponadto, podczas zabiegu LPG Alliance, usuwane są z organizmu toksyny i tłuszcze, a stymulowana skóra rozpoczyna dynamiczną produkcję elastyny i kolagenu, co ją widocznie ujędrnia. Endermologia jest przyjemna i relaksująca.

Terapia obejmuje serię kilku, kilkunastu, a w razie potrzeby nawet kilkudziesięciu zabiegów endermologii, co jest niezbędne, aby masaż próżniowy przyniósł pożądane efekty. Ponieważ zabiegi są mało inwazyjne, odstępy pomiędzy poszczególnymi sesjami wynoszą zaledwie kilka dni.

Jak wspomóc antycellulitowe działanie endermologii?

Po pierwsze warto skorzystać z rady specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki i połączyć endermologię z innymi zabiegami z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, np. Onda, kriolipoliza CoolTech, Storz, Schwarzy, SculpSure, Accent Prime czy Vella Shape.

Należy też zadbać o odpowiednią domową pielęgnację oraz utrzymywać zdrowy styl życia. Regularna aktywność fizyczna utrzymuje mięśnie napięte i sprawia, że cellulit staje się mniej widoczny. Ponadto ważna jest też zdrowa dieta i rezygnacja z używek, które mogą wzmagać powstawanie pomarańczowej skórki – tytoń, alkohol, duże ilości kawy. Pacjent w trakcie terapii musi zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie nawodnienie organizmu – zaleca się wypijanie minimum 2,5 litra płynów dziennie. W domu warto też stosować automasaże oraz kosmetyki o działaniu nawilżającym i ujędrniającym, ale należy pamiętać, że nie zadziałają one tak spektakularnie, jak specjalistyczne zabiegi.

W razie innych pytań dotyczących endermologii i terapii antycellulitowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%