Zamknij
REKLAMA

Można pomóc w zbiórce podpisów pod kandydaturą profesora Mirosława Piotrowskiego na Prezydenta RP

19:25, 27.02.2020 | M.S., mat prasowy Mirosław Piotrowski
Skomentuj
REKLAMA

Z początkiem lutego swój start w najbliższych wyborach prezydenckich ogłosił prezes Ruchu Prawdziwa Europa profesor Mirosław Piotrowski. To katolicka i patriotyczna alternatywa dla zawiedzionych obecną prezydenturą Andrzeja Dudy. W Kruszwicy również odbędzie się zbiórka podpisów pod kandydaturą Piotrowskiego.

Profesor Mirosław Piotrowski jest prezesem Ruchu Prawdziwa Europa. W połowie lutego złożył w PKW stosowne dokumenty wraz z 1000 podpisów popierających jego kandydaturę. 

- Pojmuję urząd prezydenta jako ochronę obywatela. Prezydent RP ma inicjatywę ustawodawczą i prezydent powinien chronić obywatela przed rządem, przed jego niezbyt mądrymi posunięciami i nie myślę tu tylko o obecnym rządzie, ale w ogóle przed każdym rządem - mówił Piotrowski na konferencji prasowej w sobotę w Lublinie.

Zdaniem Piotrowskiego, Andrzej Duda nie swoich obietnic wyborczych. Dotyczy to zwłaszcza zmian w NFZ i naprawy służby zdrowia, rozwiązania problemów frankowiczów oraz spraw światopoglądowych.  Prezydent opowiedział się bowiem przeciwko tradycyjnemu modelowi rodziny i  "jest za legalizacją związków partnerskich".

- Doprowadził jako prezydent Polski do chaosu w polskiej oświacie, w szkolnictwie, także w polityce międzynarodowej. Także afirmuje i towarzyszy zmianom podatkowym, które są tak naprawdę kpiną z polskiego obywatela - mówił Piotrowski.

W Kruszwicy w najbliższych dniach planowana jest zbiórka podpisów oraz utworzenie lokalnego komitetu poparcia. Szczegóły mają zostać podane wkrótce.

Profesor Mirosław Piotrowski jest związany z środowiskiem Radia Maryja, Telewizją Trwam i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Był m.in. stypendystą Instytutu Herdera i Fundacji Adenauera. W 2003 objął stanowisko profesora KUL, został kierownikiem Katedry Historii Najnowszej w Instytucie Historii tej uczelni. Prowadzi wykłady w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W przeszłości politycznie związany z  Ligą Polskich Rodzin oraz Prawem i Sprawiedliwością. Od 2018  reprezentuje Ruch Prawdziwa Europa.

[ZT]10906[/ZT]

[ZT]10902[/ZT]

[ZT]10907[/ZT]

 

(M.S., mat prasowy Mirosław Piotrowski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

A co toA co to

2 1

A co to za cudak?
i jak wygląda w/g niego ta "prawdziwa europa"? Rydzyk będzie jej prezydentem? 19:38, 27.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz