Zamknij
REKLAMA

Lewica pyta wojewodę czy jesteśmy gotowi na kolejną falę koronawirusa [VIDEO]

10:26, 21.05.2020 | PK, MP.
Skomentuj
REKLAMA

Lewica chce wiedzieć czy jesteśmy gotowi na drugą falę koronawirusa w województwiue. Wczoraj pytania do wojewody kujawsko-pomorskiego skierował poseł Krzysztof Gawkowski. Relację z konferencji przygotował Portal Kujawski.

- Nie wiemy, czy w najbliższych tygodniach, miesiącach nie przyjdzie nowa fala koronawirusa – powiedział na briefingu przed Urzędem Wojewódzkim poseł Krzysztof Gawkoski - Dzisiaj zwrócę się do wojewody kujawsko-pomorskiego z pismem, w którym będę prosił o przestawienie przygotowania do drugiej fali koronawirusa. Pan minister Szumowski od kilku tygodni zapowiada, że pierwszy, najtrudniejszy etap już za nami, ale prawdopodobieństwo nastąpienia drugiej fali jest olbrzymie – dopóki nie będzie szczepionki, która uchroni nas przed tą chorobą, dopóty musimy być gotowi, że miejsca w szpitalach może zabraknąć, że maseczek i różnego rodzaju środków ochrony może być za mało. Dlatego zwracamy się z prośbami i pytaniami o konkretne informacje – czy szpitale Województwa Kujawsko-Pomorskiego są przygotowane na sytuację, gdyby chorych było więcej?

Gawkowski podniósł również problematykę przygotowania szkół - Wytyczne ministerstwa dają wiele uprawnień wojewodzie, to w rękach wojewody kujawsko-pomorskiego jest odpowiedź na pytanie czy bezpiecznie będzie w polskich szkołach i czy szpitale są zabezpieczone w odpowiedni sposób. Nie może ten temat pozostać bez odpowiedzi, aby za 2-3 okazało się, ze nikt na tym nie panuje - dodał.

[ZT]12020[/ZT]

[ZT]12021[/ZT]
 

(PK, MP.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

benekbenek

6 2

Jaja se robicie?
a co on może? dostanie prikaz z Nowogrodzkiej i to jest wyrocznia ostateczna, on samodzielnie to może iść siusiu zrobić- przecież to PiS. 10:58, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MASKARADAMASKARADA

2 2

Mam pytania do przedstawicieli Lewicy. Dlaczego pan Gawkowski nie ma maseczki ? Dlaczego ten drugi pan przemawiał bez maseczki ? Dlaczego panowie nie zorganizowali konferencji np. w biurze poselskim ? Nie przeszkadzałyby im wtedy dzwony kościelne i szum ruchu ulicznego. Dlaczego Lewica tak kiepsko przygotowuje się do wystąpień publicznych ? Dlaczego Pan Gawkowski nie zadaje pytań Wojewodzie Mazowieckiemu, skoro mieszka w Warszawie ? Rada dla wszystkich polityków bierzcie przykład z pani Kidawy. Sama potrafiła wyjść do kamer i ogłosić, że rezygnuje z ubiegania się o fotel prezydenta. Zrezygnujcie z tych słupów, które stoją za Wami lub obok Was. Boicie się występować sami ? A wam drogie słupy odpowiada taka rola w przedstawieniu ? 16:10, 21.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ArlekinArlekin

0 1

Poczekaj- jeszcze trochę i samotnie wzorem Kidawy wyjdzie Anżej i powie że to już koniec i odchodzi. 19:12, 21.05.2020


MASKARADAMASKARADA

0 0

ARLEKINIE niby odpowiadasz , a nie odpowiedziałeś na żadne pytanie, zupełnie jak rasowy polityk...
19:09, 23.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz