Zamknij
REKLAMA

Konfederacja: W okręgu bydgoskim powstało już 45 klubów naszej formacji politycznej 

08.31, 20.08.2020 P.B Aktualizacja: 08.32, 20.08.2020
Skomentuj
REKLAMA

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa inaugurująca powstanie Klubu Konfederacji w Bydgoszczy. Podczas spotkania poinformowano o ilości powstałych w regionie bydgoskim klubów formacji politycznej.

Jak podkreślili obecni na konferencji, Kluby Konfederacji cieszą się dużym zainteresowaniem.

- W ciągu tygodnia zarejestrowało się w nich 16 tysięcy osób, które są zrzeszone w blisko 700 Klubach. Według Marcina Sypniewskiego, Sekretarza Konfederacji i członka Centralnego Zespołu Klubów Konfederacji Kluby Konfederacji wyznaczają nowe standardy w polityce i są największa otwartą strukturą polityczną w Polsce. Sypniewski podkreślił, że do Klubów może się zapisać każdy sympatyk Konfederacji. 
Każdy sympatyk może też założyć własny Klub
- podaje partia.

- W samym okręgu bydgoskim powstało w ciągu kilku dni 45 klubów, a to dopiero początek. Nasi sympatycy po raz kolejny udowodnili, że palą się do działania. Największy klub w naszym regionie to Klub z Bydgoszczy, którego liderem jest Damian Gastoł, tylko w tym jednym klubie mamy około 40 osób, ale z każdym dniem ta liczba rośnie - powiedział  Marcin Sypniewski

Aktywność konfederatów w regionie podkreślił lider klubu w Bydgoszczy Damian Gastoł. 

- Bez wątpienia Konfederacja, to najbardziej aktywna organizacja w Polsce. Tuż po zwycięskiej kampanii do parlamentu, rozpoczęliśmy największe prawybory w historii Polski. Następnie przeprowadziliśmy niezwykle udaną kampanię Krzysztofa Bosaka, kilka dni temu zakończyły się tzw. Wakacje z Konfederacją, tylko po to, by rozpocząć teraz największe budowanie struktur na polskiej scenie politycznej. Nasi posłowie w ostatnim głosowaniu nad podwyżkami dla polityków jako jedyni w 100% pokazali głos rozsądku w polskim parlamencie. Czas ten głos rozsądku zaprezentować w samorządzie. Zapraszam serdecznie do Klubu Konfederacji Bydgoszcz każdego naszego sympatyka. -  powiedział lider Klubu Bydgoszcz Damian Gastoł

Kluby Konfederacji pozwolą na budowę struktur oddolnych, które niezbędne są w kolejnych wyborach parlamentarnych. Ten wątek poruszył Marcin Sypniewski.

- Do kolejnych wyborów w Polsce jest aż 3 lata. Przez ten czas Kluby mają z jednej strony upowszechnić idee i informować o działaniach Konfederacji, a z drugiej zająć się działalnością lokalną, samorządową. Poza tym ma to być miejsce integracji zwolenników Konfederacji, która jest wielonurtowa - stwierdził Sypniewski.

[ZT]13086[/ZT]

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%