Sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych rozpatrzy 4 lutego o godzinie 16:00 w sali 04 CD w budynku U Sejmu RP wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu posła Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Sprawa dotyczy decyzji podejmowanych przez niego w latach 2018–2019, kiedy pełnił funkcję ministra rolnictwa i rozwoju wsi.
[ZT]38188[/ZT]
[NEKROLOGI]1738598998624[/NEKROLOGI]
W związku z postępowaniem Ardanowski zapowiedział, że zamierza przedstawić swoje stanowisko, podkreślając, że zarzuty formułowane przez prokuraturę są – według niego – nieprawdziwe i niesprawiedliwe. Były minister wskazuje, że działania organów ścigania miały na celu podważenie jego reputacji oraz zastraszenie kolejnych przedstawicieli resortu rolnictwa.
- Kilkuletnie działania konkretnych prokuratorów, realizujących zlecenie polityczne, podobnie jak działania CBA, miały na celu zniszczenie mojego dobrego imienia i społecznego zaufania, oraz są próbą wyeliminowania mnie z działalności politycznej. Miały także na celu zastraszenie kolejnych ministrów rolnictwa, by nigdy nie odważyli się bronić pozycji rynkowej polskich rolników, oszukiwanych i okradanych przez międzynarodowe firmy przetwórcze i handlowe, a także krajowych pośredników - poinformował dziś Ardanowski.
[FOTORELACJA]4849[/FOTORELACJA]
Według prokuratury postępowanie dotyczy decyzji związanych z ochroną rynku rolnego i mechanizmami wsparcia dla rolników. Szczegóły zarzutów nie zostały jednak oficjalnie podane do publicznej wiadomości.
Posiedzenie Komisji Regulaminowej będzie dostępne dla opinii publicznej za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie TV Sejm.
[ZT]39218[/ZT]
[ZT]39214[/ZT]
[ZT]39211[/ZT]
Zadowolenie z lokalnych samorządowców wyraźnie spada
To w Gniewkowie też budują lodowisko?
Ziko
23:33, 2026-02-03
Tak będzie wyglądało lodowisko z rolkowiskiem w Kruszwi
Panie, nie widzi pan że nikt nie chce tego lodowiska
Makato
23:25, 2026-02-03
Radny z zarzutami wobec przebiegu ewakuacji w UM. Co na
Mam nadzieję że Bogdanowski wyłożył te 63 złote ze swojej kieszeni. Chociaż to mi się trochę nie klei że w 3 wozach wysłali 4 strażaków ale może tak działa straż. Ja płacił nie będę!
Bażant
19:52, 2026-02-03
Zadowolenie z lokalnych samorządowców wyraźnie spada
Przecież jak patrzy się na naszą gminę to też spokojnie można by rozpisać referendum. Budujemy centrum kultury, lodowisko może fontannę, a ubikacji czynnej w Kruszwicy nie ma. Przepraszam, że pisze o ubikacji lecz gdzie starsza osoba spacerująca po naszym pięknym mieście takie sprawy może załatwić. Wiele spraw tak bardzo podstawowych czeka na załatwienie ,a gmina stale buja w obłokach. Rada zajmuje się chyba tylko własnym ogonem i dba o to aby diety i ilość komisji była na wysokim poziomie. Cóż jak to mówią "ryba psuje się od głowy". Chyba samorządowcy obserwują posłów i "elity" władzy i tak bardzo chcę się do nich upodobnić.
Popiel
18:15, 2026-02-03
0 0
Nic nowego- PiSior to krętacz, chachmęt i złodziej a jego miejsce to ława oskarżonych.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz