Zamknij
REKLAMA

Ruszyła zbiórka podpisów pod inicjatywą podnoszącą wysokość renty socjalnej

19:30, 03.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej Poseł na Sejm RP Magdalena Łośko wraz z Senatorem RP Krzysztofem Brejzą w towarzystwie przedstawicieli komitetu obywatelskiego - Poseł na Sejm RP Iwony Hartwich oraz radnego Torunia Jakuba Hartwich zainaugurowali wśród inowrocławian zbiórkę podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą podnoszącą wysokość renty socjalnej do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę.

Parlamentarzyści zwrócili uwagę na fakt, że galopująca w Polsce inflacja i drożyzna to zjawiska, które dotykają portfele wszystkich Polaków – najbardziej cierpią najsłabsi, osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Jak przekonują politycy dzisiejsza wysokość renty socjalnej w żaden sposób nie odpowiada kosztom życia.

Wejście w życie projektu ustawy, a tym samym podniesienie wysokości renty socjalne z 1217 zł do 2363 zł netto – pozwoli na godniejsze życie osób z niepełnosprawnościami. Po konferencji prasowej odbyło się w inowrocławskim Parku Solankowym spotkanie z przedstawicielami instytucji, środowisk i stowarzyszeń wspierających osoby z niepełnosprawnościami, ich podopiecznymi oraz opiekunami.

[FOTORELACJA]2523[/FOTORELACJA]

W trakcie dyskusji poruszono wiele ważnym dla osób z niepełnosprawnościami tematów, wśród których była m.in. problem dostępu do sprzętu rehabilitacyjnego (dla przykładu osoba z niepełnosprawnością planująca zakup wózka elektrycznego za 12 000 zł otrzymuje jedynie częściowe dofinansowanie w wysokości 7000 zł, 5000 zł musi dołożyć sama z pobieranej przez siebie renty socjalnej, która na ta chwilę wynosi 1217 zł – dla większości z nich taki wydatek jest nie do udźwignięcia).

Podpisy pod projektem ustawy wspierającym osoby z niepełnosprawnościami można składać w biurze parlamentarnym Magdaleny Łośko i Krzysztofa Brejzy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00- 15:00 do 24 czerwca (al. Niepodległości 4/114, Inowrocław - budynek hali 1 piętro ). Biuro dysponuje również pełnymi formularzami do zbiórki podpisów, które zostaną udostępnione zainteresowanym włączeniem się w zbiórkę podpisów osobom.

[ZT]20334[/ZT]

[ZT]20331[/ZT]

[ZT]20316[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%