Zamknij

Radny Andrzej Michalak: Zarówno most jak i rondo w Kobylnikach to inwestycje, które cieszą mieszkańców sołectwa

08:36, 13.01.2021 | MP
Na zdjęciu jeden z wypadków do jakich doszło w Kobylnikach

Radny okręgu obejmującego Kobylniki, Rożniaty oraz Szarlej z Karczynem i Arturowem skomentował wczoraj informację na temat budowy ronda jeszcze w tym roku. Jak podkreślił Andrzej Michalak, inwestycja ta była wyczekiwana przez mieszkańców.

- Temat ronda i poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu w Kobylnikach istnieje już od dawna. Od 2014 roku temat ten poruszałem i ciągle powracał. To dobrze, że dzięki głównie wojewodzie ukończenie budowy ronda może mieć miejsce - komentuje Andrzej Michalak.

Radny podkreślił, że z niebezpieczeństwem musieli się mierzyć codziennie mieszkańcy Kobylnik jadący do Kruszwicy. Skrzyżowanie było miejscem gdzie dochodziło do wielu zdarzeń drogowych (na zdjęciu głównym zderzenie aut osobowych).

- Problem był często poruszany na spotkaniach wiejskich. Dochodziło do wielu wypadków i kolizji. Wyjazd z Kobylnik trwał często nawet do kilkunastu minut. Było naprawdę niebezpiecznie. Rondo poprawi tę sytuację i sprawi, że ruch będzie płynny - dodaje radny.

To nie jedyna inwestycja jaka zostanie zrealizowana w 2021 roku.

- W ubiegłym roku powstała droga w Kobylnikach. Będzie też most. Zarówno z niego, jak i z ronda bardzo się cieszymy - dodał wczoraj Andrzej Michalak.

[ZT]14500[/ZT]

[ZT]14509[/ZT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop