Zamknij

Na Mickiewicza zamontują próg zwalniający?

13:23, 30.03.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Progi zwalniające to najpopularniejsza i najprostsza metoda uspokojenia ruchu drogowego. Istnieje szansa, że pojawią się także na ulicy Mickiewicza.

Szczegółowe wytyczne dotyczące progów zwalniających opisano w załączniku Rozporządzenia Ministra Infrastruktury. Każdy montaż oprócz przeanalizowania kwestii prawnych musi zostać określonych zarówno pod względem pozytywnych jak i negatywnych skutków takiego działania.

O taki próg w starej części miasta, pismo do Burmistrza Kruszwicy wystosował w ostatnim czasie przewodniczący Rady Miejskiej Aleksander Budner

- Zwracam się z prośbą o podjęcie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez montaż progów zwalniających na ulicy Mickiewicza - poinformował radny.

Pismo zostało wystosowane w imieniu społeczności Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kruszwicy. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci od kilku lat zwraca się uwagę na konieczność regulowania natężenia ruchu na ulicy Mickiewicza. 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

123.123.

8 1

Niczego nie zamontują-no chyba że uczniowie z gimbusów będą wysiadać na rynku a powód tego jest tak prozaiczny że wymienione wyżej przepisy zabraniają by progi zwalniające były montowane na drogach po których poruszają się pojazdy dowożące uczniów na zajęcia szkolne.
Pomysł do piachu. 13:53, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone