Zamknij

Dwanaście róż za dwanaście lat pracy sołtysa. Mieszkańcy sołectwa podziękowali Marii Paci [FOTO, VIDEO]

18:33, 01.04.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Maria Pacia po 12 latach pracy na rzecz sołectwa postanowiła nie ubiegać się o dalej o tę funkcję. Przyczyna jej decyzji leży w sprawach osobistych. Wzruszające pożegnanie przygotowali mieszkańcy sołectwa, którzy podziękowali jej za wspólnie spędzone lata i współpracę.

- Uczyłaś się od mistrza, od swojego taty. Taką prośbę mamy, oddajemy sołectwo w dobre ręce ale chcielibyśmy abyś zawsze z nami była i dzieliła się swoim doświadczeniem - powiedziała Anna Wekwejt.

Maria Pacia sołtysem była od 2007 roku. Od mieszkańców otrzymała m.in. bukiet róż. Po jednej za każdy rok pracy dla sołectwa.

- Chciałbym podziękować pani sołtys za te wszystkie lata opieki nad naszymi trzema wioskami. To wiele dla nas znaczy - powiedział Marek Matyjasik, który zastąpił Marię Pacię.

Dotychczasową sołtys pożegna również kruszwicki samorząd. Stanie się to już podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

- Praca na rzecz sołectwa to doskonalenie i poszukiwanie dobrych rozwiązań, niekończąca się analiza, poprawianie tego co należy poprawić, dbanie o to co działa dobrze, ciągłe uczenie się i nie spoczywanie na laurach. Praca sołtysa nigdy się nie kończy, a z  każdym rokiem poprzeczka idzie do góry - powiedziała żegnając się Maria Pacia.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone