Zamknij

69 kilometrów dróg w naszym województwie. Na liście z PROW także Kruszwica

16:40, 28.03.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj


W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się dziś uroczystość wręczenia 7 umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparcie o łącznej wartości miliona złotych otrzymają beneficjenci LGD Czarnoziem na Soli. Kruszwickiemu samorządowi pogratulował dziś wicemarszałek województwa Dariusz Kurzawa.

Na liście PROW znalazła się przebudowa ulicy Chabrowej w Grodztwie na terenie nadgoplańskiej gminy.

- Wsparcie kierujemy do samorządów lokalnych, przede wszystkim gmin. Pozyskane środki pozwolą na wybudowanie dróg asfaltowych, które zastąpią obecne drogi  gruntowe. Wzrośnie dzięki temu poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym  – mówi wicemarszałek Dariusz Kurzawa.

Dofinansowanie projektów realizowanych w ramach PROW pozwoli na naprawdę nawierzchni dróg, umożliwi budowę dojazdów do szkół, świetlic i innych budynków użyteczności publicznej oraz połączenie istniejących dróg z drogami powiatowymi, wojewódzkimi i krajowymi. 

Największe, bo ponad 2,6-milionowe, wsparcie otrzyma gmina Łasin (powiat grudziądzki). Dzięki dofinansowaniu rozpocznie przebudowę dróg na odcinku mierzącym 6,5 kilometra. Ponad dwumilionowe wsparcie pozwoli na realizację drugiego etapu rozbudowy drogi w gminie Śliwice (powiat tucholski) na odcinku 4 kilometrów.

Dzięki dofinansowaniu gmina Janikowo poprawi stan drogi stanowiącej dojazd do Szkoły Podstawowej w Ludzisku, a mieszkańcy ulicy Modrzewiowej w Pruszczu (powiat  świecki) szybciej pokonywać będą trasę do lokalnego ośrodka zdrowia, dworca PKP oraz szkoły. Długość wybudowanych lub przebudowanych dróg w ramach zakontraktowanych projektów wynosi 69 kilometrów.

Inwestycja na Chabrowej poprawi stan infrastruktury transportowej na odcinku 842,34 metrów. Łączny koszt operacji to 1 225 932,88 złotych z czego koszty kwalifikowane operacji wyniosą 1 208 069,72. Kwota pomocy wyniosła zatem 775 506,00 złotych.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (7)

MaxMax

4 2

69 km dróg kpina to powód do schowania łba w piasek ,a nie chwalenia się tym. Trzeba było podać w centymetrach. 19:19, 28.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kruszwickruszwic

3 2

w pełni popieram komentarz..69 km śmiać się z tego czy płakać... 21:22, 28.03.2019


Witek78Witek78

3 3

Wiecie szanowni dyskutanci.
Cenię was za to, że macie czelność kwestionować decyzję władzy. Tylko jak się chce mądrze stawiać to warto pamiętać, żeby to wiedzieć kiedy można się stawiać. Tutaj racji żadnej nie macie. Środki wydano z PROW a więc na OBSZAR WIEJSKI. WIĘC JAKIE ULICE W MIEŚCIE. CO WYŚCIE SIĘ Z MAŁPAMI NA ROZUM ZAMIENILI. Rozumiem mieć pretensje do władzy o to czy o tamto kiedy to słuszne, ale tutaj DAJECIE CIAŁA. ROBICIE POPISÓWKĘ SWOJEJ GŁUPOTY. CHABROWA BYŁA ZAPLANOWANA JUŻ ZE DWA LATA TEMU. TEN PORTAL O TYM PISAŁ (SWOJĄ DROGĄ CHCIANO GO WYWALIĆ ZE SPOTKANIA I ZABRONIĆ ZDJĘCIA ROBIĆ JUŻ ZAPOMNIELIŚCIE????) więc od chabrowej wara. No i zdróweczko dla mądrych internautów CO SIĘ Z małpami na rozum nie zamienili. 21:27, 28.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MaxMax

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Haber & MoritzHaber & Moritz

1 0

Działkę kupimy. Na Chabrowej. 12:07, 29.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a czy to ważne?a czy to ważne?

3 0

Jedna z największych gmin w województwie z jednym z największych zasobów dróg gminnych- z której pochodzi wicemarszałek województwa, wojewoda kuj-pom. a ta dostaje dotacje na kilkusetmetrowy kawałek, który stanowi niewiele ponad 1/100-ną z puli kilometrów a władza gminna dostaje prawie ekstazy!
No bez jaj! odrobina zadowolenia może być,zwłaszcza dla mieszkańców tego rejonu,ale burmistrzuniunie- tylko bez przesadyzmu. 08:02, 30.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone