Zamknij

X Sesja Sejmiku. Zobacz o czym będą debatować radni województwa

11:35, 20.09.2019 | UM Beata Krzemińska
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek (23 września) kolejne plenarne posiedzenie sejmiku województwa. Zarząd województwa przedstawi informację o realizacji regionalnych inwestycji na drogach. Spodziewane jest przyjęcie uchwały, która pozwoli na utworzenie nowej marszałkowskiej instytucji kulturalno-edukacyjnej w historycznym budynku dawnego grudziądzkiego Młyna Górnego. Porządek obrad: https://bip.kujawsko-pomorskie.pl/porzadek-obrad-x-sesji-sejmiku-wk-p-23-wrzesnia-2019-r/

Radni województwa zajmą się projektem uchwały w sprawie powierzenia wykonywania usług w zakresie autobusowego publicznego transportu zbiorowego. Województwo kujawsko-pomorskie zostało objęte dopłatą z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych, z której możemy sfinansować przywrócenie zlikwidowanych linii. Warunkiem skorzystania z tych środków jest zawarcie umowy z przewoźnikiem i pokrycie co najmniej 10 proc. wartości kontaktu z budżetu województwa. Spodziewane jest przyjęcie uchwały, która umożliwi zarządowi województwa podpisanie takiej umowy. 

Sejmik rozpatrzy projekt uchwały związany z dofinansowaniem Toruńskich Spotkań Jednego Aktora, organizowanych już po raz 34. przez Teatr Baj Pomorski.  Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w weekend 22-24 listopada.

Zarząd województwa wnosi pod obrady projekt uchwały dotyczącej zgody na zamianę nieruchomości w Grudziądzu. Chodzi o będący obecnie własnością miasta historyczny budynek dawnego grudziądzkiego Młyna Górnego i należący do samorządu województwa budynek po szkole medycznej przy ul. Kochanowskiego 11-13.

Chcemy przejąć młyn by, po odrestaurowaniu, służył nowej wojewódzkiej instytucji kulturalno-edukacyjnej. Władze Grudziądza planują przeznaczyć obiekt poszkolny na siedzibę Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych To-My, które będzie w nim prowadzić m.in. warsztaty terapii zajęciowej.

Sejmik zajmie się też m. in. pakietami zmian w uchwałach dotyczących dofinansowania robót budowlanych w obiektach służących rehabilitacji niepełnosprawnych (projekty Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu, Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Bydgoszcz, Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chełmnie). 

Przewodniczący sejmiku przygotował na poniedziałkową sesję dwa projekty uchwał dotyczących  Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Oba są związane z ostatnimi zmianami w systemie oświaty (likwidacja gimnazjów i trzyletnich liceów ogólnokształcących oraz czteroletnich techników dla absolwentów gimnazjów, które zastąpią czteroletnie licea i pięcioletnie technika). Ponieważ ostatni rocznik gimnazjum opuścił już szkoły, dotychczasowy regionalny konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym dla gimnazjalistów będzie odtąd skierowany do uczniów szkół podstawowych.

[POGODA]1568972022279[/POGODA]

 

(UM Beata Krzemińska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone