Zamknij

Kolejne informacje z tajnej grupy PiS. Stachowiak: Jako naczelny hejter tej grupy, pomimo braku doświadczenia rozwaliłem chyba system

14:56, 04.09.2019 | M.T.
REKLAMA
Skomentuj

Gazeta.pl opublikowała obszerne fragmenty rozmów, które prowadzili działacze PiS w Inowrocławiu na komunikatorze WhatsApp. Jeden z najbardziej zaskakujących wpisów, to ten w którym sam ujawniający nieprawidłowości w aferze hejterskiej Brejzów, Ireneusz Stachowiak postanawia nazwać się naczelnym hejterem grupy.

Afera hejterska była pierwotnie związana z inowrocławskim ratuszem. To tam mieli działać urzędnicy zaangażowani w walki polityczne oraz ataki na przeciwników. Polityczne przepychanki przyniosły jednak odkrycie tajnej grupy działaczy PiS w Inowrocławiu gdzie zamieszczali swoje komentarze oraz planowali ataki na Ryszarda i Krzysztofa Brejzów. .

Po ujawnieniu działalności grupy Ireneusz Stachowiak nazwał tego typu działania "kuchnią polityczną". W najnowszych informacjach z Gazeta.pl wynika jednak, że polityk sam nazwał się naczelnym hejterem.

Administratorem grupy na WhatsAppie był Ireneusz Stachowiak, wieloletni wiceprezydent Inowrocławia, prezes Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu i najbardziej medialny przeciwnik Ryszarda Brejzy w Inowrocławiu.

[ZT]9131[/ZT]

[ZT]9122[/ZT]

[ZT]9079[/ZT]

[ZT]9078[/ZT]

[ZT]9047[/ZT]

[ZT]9019[/ZT]

[ZT]9004[/ZT]

- Administratorów grupy było kilku. Grupa nie zajmowała się hejtem tylko ustaliśmy stanowiska, których używamy wobec ataków na nas przez PO. Praktycznie wszystko, co ustaliśmy na tej grupie, mówiłem po tym ustaleniu publicznie. Więc to żadna sensacja - mocna, ale zasłużona krytyka prezydenta Brejzy. Zresztą  dozwolona w demokracji - mam nadzieję - wyjaśnia w rozmowie z gazeta.pl Ireneusz Stachowiak.

Sama grupa liczyła 30 osób. Działali na niej m.in. dyrektorzy sądów oraz osoby zaangażowane w działania PiS. Mieli oni produkować memy, pompować wyniki sond, pisać komentarze.

- Myślę, że powinniśmy pisać dłuższe komentarze bez wchodzenia w "pyskówki" z oponentami. Trzeba w różnych konfiguracjach i konstelacjach nickowych przypominać o aferze fakturowej (…) zamknięciu się na prezydenta na współpracę z innymi ugrupowaniami etc. Po prostu cyzelujemy mantrę, w której głównym celem ataków jest układ zamknięty Ryszard Brejza & Krzysztof Brejza, poseł PO.

- Ilość, ilość, ilość.

- Zatem szturmujemy pancerfaustami i katiuszami tak, żeby gwardia przyboczna Ryszarda Brejzy wypstrykała się ze swoich marnych kapiszonów. Do ataku!!!

Zarzycka: - Nie odpuszczamy, walczymy!

W innym miejscu uczestnik grupy pisze: - Prośba o zaangażowanie w komentarzach.

Stachowiak nie jest jednak zadowolony: - Kochani, na tej grupie jest 30 osób, a komentarzy na Ino.online 33, w tym kilkanaście negatywnych. Tak się nie wygrywa kampanii. Trzeba się poświecić. Zwycięstwo nie przychodzi samo.

Inny uczestnik: - Koment dodany.

Członkowie grupy cieszą się, że "Wiadomości" TVP1 mówią o Brejzie - co pisze jeden z członków grupy - "symbolu patologii RP".

Pisze członek grupy: - "Wiadomości". Teraz. Znowu o Brejzie. Niby o PO i .Nowoczesnej, że zaczęły kampanię w Kujawsko-Pomorskiem i strzał w Brejzę, że wielki nieobecny na kongresie. Jak mówią publicyści, pewnie nieprzypadkowo.

Inny uczestnik grupy: - "Wiadomości" w TVP pierwsza klasa. Można spokojnie weekend spędzać.

Uczestnik: - Brejza jest symbolem patologii III RP. Mistrzostwo świata. Nawet jak mówią o Lenzie [pośle PO Tomaszu Lenzie - red.], to walą w Brejzę.

Irek Stachowiak na to: - Szok. Ja nie widziałem. Masakra.

Czasami na grupie udzielał się Szymon Kosmalski: - Czyżby to znowu była wina prezydenta Nosa [to pseudonim nadany Ryszardowi Brejzie - red.], bo mi ścieki płyną z kranu (brązowa woda). To problem na os. Toruńskim czy problem szerszy? Czy konferencja w tej sprawie już była?

Odpowiada mu Karol Adamski: - Pewnie była awaria wodociągów.

Ktoś inny żartuje: - Prezydent dzieli się swoim piwem z mieszkańcami, stąd złoto płynie z kranu. Tyle go naprodukował.

Kosmalski: - OK, czyli pod rządami obecnego prezydenta awaryjnie 5l [z supermarketu] warto mieć. Czystości po myciu życzę.

Częstym obyczajem grupy Stachowiaka było pompowanie wyników sond, które publikowały lokalne media, tak aby wyniki były korzystne dla Ireneusza Stachowiaka. - Dajcie instrukcję dla cieniasa, jakim jestem, jak to mam podbijać - pisze jeden z członków grupy.

Adamski radzi: - W trybie incognito przeglądarki można głosować wielokrotnie :)

Ale reflektuje się szybko, że "można głosować, ale nie dodaje głosów". Gdy wynik sondy sięga 85 proc. dla ich pryncypała, to Adamski zapewnia, że "będzie więcej". Stachowiak żartuje na to: - Kim Dzong Una prawicy chcecie w Inowrocławiu.

A Zarzycka ripostuje: - Putina.

Adamski: - Czyli nie ma być 99 proc.?

Inny uczestnik: - Ty nie pierdziel, tylko ćwicz: przez ostatnie osiem lat Polki i Polacy…

W innym miejscu dyskusji Ireneusz Stachowiak chwali się sposobem na pompowanie sondy: - Jako naczelny hejter tej grupy, pomimo braku doświadczenia rozwaliłem chyba system.

Adamski: - Słuchamy.

Stachowiak: - W przeglądarce Firefox po wyczyszczeniu cookies można głosować.

Adamski: - Ale czy zlicza głos? Bo głosować można, ale nie zlicza głosu.

Stachowiak: - Jak oddaje, to chyba można? Jest dużo głosów, to efekty pewnie wolniejsze.

Gdy w jednej sondzie ich pryncypał nie wygrywa i nie ma możliwości już odwrócić wyników, to pada inna propozycja: - Trzeba na szybko na innej stronie zrobić sondaż, w którym wygramy 60 do 40 i wskazać, że te sondaże, są g… warte. Trzeba zrobić chaos.

Stachowiak: - Mamy dużo komputerów?

Adamski: - Ja trzy.

Inny członek: - Chcą nas do grobu wpędzić z tymi sondami [to o sondzie na portalu Pomorska.pl - red.] .

W przypadku jednej z sond, gdy wynik dla Stachowiaka dobił do 91 proc., to uczestnik grupy pisze, że "trzeba trochę zwolnić". Ale gdy inna wypada niekorzystnie dla Stachowiaka, uczestnicy grupy podejrzewają, że ludzie Brejzy "mają system, że można oddać wielokrotnie głos z jednego kompa". Ktoś inny w grupie dziwi się: - To czemu my tego nie mamy?

Podczas planowania pada pomysł stworzenia strony o Brejzach. Jego administratorem miał być Ireneusz Stachowiak. Prosi jednak aby
ktoś inny przejął tę rolę.

- Najlepiej jakby ktoś z lewych kont to [stronę na FB] obsługiwał. Osoba, która stworzyła stronę: - Albo usunę tę stronę i ktoś z lewego konta stworzy, bo faktycznie bez sensu ze swojego.

Jeden z uczestników grupy chełpi się, że napisał wiersz o Brejzach. - Trochę poezji może? - zagaja i wkleja wiersz, który miał być potem publikowany na forach, by wyśmiewać prezydenta miasta i jego syna. Oto fragment:

"Rysiek [prezydent Inowrocławia] wraz z orszakiem
Już o tym mówią wszędzie
Ma teraz hobby takie
Wciąż krążyć po kolędzie

By pomóc ludziom w biedzie
W osiedlach dobro czynić
On wszędzie jedzie
Za nic nie wolno go winić

Telewizja o aferze krzyczy?
Piszą w gazetach o fakturach?
Złodzieje? Ratusz milczy
Nie słuchajcie o bzdurach!

To wszystko zemsta PiS-u
Za pracę syna w sejmowych murach
Brakuje trochę do finiszu
Tym, co się u nas dzieje

Kraj niegdyś cały się zachwycał
I mimo że teraz tu złodzieje
Krzysiek nadal chyca!
Rysiek dawniej wymiatał

Znanym miastem na Soli
Gdy jednak synyś pozamiatał
Powstała tu wylęgarnia baboli".

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (7)

Amen(t)Amen(t)

3 13

"No i wylądował, w PiSdu
i cały misterny plan też w PiSdu"

Już nie da się tego ukryć czy zamieść pod dywan, prawda jak oliwa zawsze na wierzch wypływa- misternie"szyte buty" na opozycję przez PiSowskich hejterów sypią się jak domek z kart i to na wszystkich frontach.
Chyba najwyższa pora by RP Zakłamaną odesłać do historii a oszustów za kraty. 15:54, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrawomyślnyPrawomyślny

8 4

"Gazeta.pl opublikowała..." - kolejne hejterskie medium. 🤣🤣🤣 16:42, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DarekDarek

0 2

Ale polityka śmieeerdziiii tak po prawej jak i po lewej stronie. Ten sam syf

17:20, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Amen(t)Amen(t)

0 0

Prawda boli?
i słusznie ma boleć- a będzie coraz bardziej👍
🤣🤣🤣 20:49, 04.09.2019


hejthejt

1 9

"naczelny hejter tej grupy" innych nazywa hejterami? 17:25, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

4 9

To kolega Bogdanowicza. Razem poczują do fotki, która ilustruje artykuł. 19:42, 04.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone