Zamknij

Szkolna młodzież "Kazika" bawiła się na studniówkowym balu. Impreza była wyśmienita

08:29, 05.02.2020 | nd
REKLAMA
Skomentuj

W bieżącym roku szkolnym młodzież „Kazika” bawiła się na balu studniówkowym w kruszwickim „Terminalu”. Impreza jak zwykle była wyśmienita.

Koniec semestru to nie tylko studniówka, ale też czas podsumowań pracy na koniec pierwszego semestru.  W bieżącym roku szkolnym w Zespole Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy otworzono sześć klas pierwszych, po trzy dla absolwentów gimnazjum i klas ósmych.

Pierwszoklasiści szybko się zaaklimatyzowali i mają już na swoim  koncie pierwsze sukcesy. Szkoła jest dumna z osiągnięć uczennicy klasy Ib technikum Patrycji Czerwińskiej. Dziewczyna realizuje się w konkursach literackich.

Jest laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Mistrzowie i patrioci”, zorganizowanego pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, który osobiście wręczał nagrody zwycięzcom zaproszonym do Pałacu Prezydenckiego. Patrycja zajęła też drugie miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim „Fascynacje-Inspiracje” pod Honorowym Patronatem Elżbiety Piniewskiej, Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 Nagrodą za pracę, wysokie wyniki w nauce i sukcesy są stypendia, przyznawane najlepszym. W tym roku otrzymali je Miłosz Polaszewski – stypendysta Prezesa Rady Ministrów i Dominika Wojdylak – stypendystka projektu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”.

Szkoła dba o rozwój młodzieży, dając jej szansę na sprawdzenie swoich możliwości i umiejętności, poznanie różnych dróg kariery i samorealizacji. W ramach tych zadań uczniowie biorą udział w rozlicznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, w szkoleniach i warsztatach organizowanych w ramach doradztwa zawodowego. Kadeci klas mundurowych są częstymi gośćmi 2 pułku inżynieryjnego w Inowrocławiu, gdzie z bliska poznają pracę żołnierzy.

Uczniowie „Kazika” chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych. W grudniu wzięli udział  świątecznej w akcji organizowanej przez Parafialny Zespół Caritas przy parafii Św. Ducha w Inowrocławiu, zbierając w sklepach Biedronka i Lidl żywność dla  potrzebujących. Przygotowali też paczki z podarunkami dla chorych dzieci z Kliniki Onkologii i Hematologii we Wrocławiu. 

Bardzo ważnym zadaniem, któremu szkoła musi sprostać jest podniesienie wyników zdawalności egzaminów maturalnych. W tym roku szkolnym ZS przystąpił do unijnego projektu wspomagania szkoły w obszarze kompetencji kluczowych uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji matematycznych. Ma on na celu wprowadzenie nowatorskich metod pracy z uczniem w zakresie nauczania tego właśnie przedmiotu. 

(nd)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

agaaga

20 3

Fajna mlodziez, zycze zdanej matury i wszystkiego dobrego na przyszlosc! 08:46, 05.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


też był Uczeń też był Uczeń

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Dlaczego.Dlaczego.

1 3

Dlaczego są anulowane komentarze? Dlaczego jest naruszony regulamin portalu? Ponieważ jest ubliżanie.
Proszę redakcję portalu aby komentować mogły tylko osoby zalogowane na portalu. Tak jest we wszystkich szanujących się portalach.Będzie mniej hejtu. 20:41, 10.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone