List do redakcji.
Szanowna Redakcjo,
W Kruszwicy powinno być więcej myszy! To przecież nasz symbol, rozpoznawalny w całej Polsce. Dlaczego więc mamy tylko Mysią Wieżę, a samych myszy w przestrzeni miasta prawie nie widać?
Proponuję kilka rozwiązań: na przykład mysz na cokole pod Mysią Wieżą, która od razu przypominałaby turystom, z czego słynie Kruszwica. Kolejna atrakcja mogłaby stanąć przy Rusałce – duża mysz witająca wszystkich przyjezdnych. To świetny pomysł na połączenie lokalnej legendy z promocją miasta.
Co ciekawe, prywatni przedsiębiorcy już to robią – i robią to dobrze! Myszka znajduje się przy jednej z aptek na rynku, a także na ul. Mickiewicza, gdzie podolog umieścił sympatyczną figurkę tego zwierzątka. To pokazuje, że mieszkańcy i lokalne firmy potrafią wykorzystać nasz symbol w kreatywny sposób.
Dlaczego więc miasto miałoby nie pójść w ich ślady? Myszy mogłyby stać się kruszwickimi „krasnalami” – atrakcją dla dzieci, turystów i mieszkańców. Byłby to świetny sposób na promocję Kruszwicy.
Pomysłodawcą tej inicjatywy był pan Dariusz Witczak - i trzeba przyznać, że to koncepcja warta poważnego rozważenia.
[ZT]45150[/ZT]
[ZT]45110[/ZT]
Nielegalny zrzut odpadów na plaży w Tryszczynie
I co wystraszył się i posprzątał ? Pewnie ten co to wysypał teraz się ukrywa w pobliskich lasach i trzęsie się ze strachu. A tak na serio to miasto śmieci posprząta i tyle w temacie, tak to niestety się dzieje.
Janusz
07:02, 2025-10-09
"Chat Control": Zeskanują Twoje wiadomości z komunikato
Kolejny durny pomysł unijnej mafii. Nie może być tak, że przez mniejszość ewentualnych cyberprzestępców inwigiluje się wszystkich, bez wyjątku. Ale cóż takie *%#)!& pomysły to tylko w unii.
Pędrak
06:55, 2025-10-09
Internautka: Na Zagoplu pojawiły się informacje
Domki jednorodzinne segregują podrzucając do kontenerów przy blokach, co do kujawskiej 1 to fakt nie jeden raz było widać jak 5 worków 240l było podrzucone pod kontyner przy kujawskiej 3 oczywiście odpady po remoncie mieszkania (2klatka 2pietro ) lub wersalka wyniesiona pod kontyner przy kujawskiej 3 hmm to jest właśnie segregacja
Xyzz
06:54, 2025-10-09
Radni z Zagopla z oświadczeniem w sprawie śmieci: Eduka
Bardzo mądrze i dobrze napisane, cieszę się też że odpady są przez nas zagospodarowywane a nie składowane czy wywożone na kosztowne wysypiska, teraz tylko oby mieszkańcy wzięli się w garść i zaczęli segregować tak jak powinni co da nam oszczędności. To nie jest trudne a przypominam, że anonimowi nie jesteście, widać kto segreguje a kto nie, nawet w blokach
Mieszkaniec Zagopla
01:19, 2025-10-09
2 3
Jakie myszy ? Co łun wypisuje za kocopoły ? Symboem Kruszwicy jest grusza, rusałka, wieża, jezioro a nie jakieś gryzonie. Przecież ta historyjka że myszy Popiela zeżarły jest wyssana z palca nielogiczna i niespójna.
3 1
Grusza , rusałka, wieża, jezioro i oczywiście myszy.
2 0
Podobnie jak ta o Smoku Wawelskim czy o Wandzie co Niemca nie chciała i wiele wiele podobnych historyjek z mchu i paproci co wcale nie przeszkadza im żyć swoim życiem
4 1
Popieram
Sympatyczne myszki powinny znaleźć swoje miejsce w naszym miasteczku
3 3
Mała nieścisłość . Mysz na rynku nie stoi koło apteki, bo apteki już nie ma . Są gabinety lekarskie.
3 1
Ciekawe kto dał kciuka w dół. Nie podoba mu się sprostowanie czy to że nie ma apteki ?
2 1
Myszy należy tępić bo to szkodniki.
3 2
Sorry gościu ale jesteś poza tematem
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
1 2
W Kruszwicy to najbardziej brakuje wody w Gople, a nie myszy.
1 0
Najbardziej brakuje zdrowego rozsądku ..
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz