Zamknij
REKLAMA

Pogoda, a zachowanie kierowców na drogach

11:23, 13.01.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Bezpieczeństwo na drogach zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego. Przestrzeganie przepisów i dostosowanie jazdy do warunków na drodze ma ogromny wpływ na to, czy dotrzemy do celu podróży. Patrole ruchu drogowego przypominają o tym nie tylko kierowcom.

Obficie padający we wtorek (12.01) śnieg, dał z pewnością  do myślenia kierowcom. Ci, którzy byli w ruchu musieli dostosować sposób swojej jazdy i prędkość właśnie do warunków pogodowych. Na terenie powiatu inowrocławskiego działania prowadzili policjanci wydziału ruchu drogowego. Wczoraj doszło do 5 kolizji drogowych.

Patrole prowadząc kontrole kierujących przypominały o „zdjęciu nogi z gazu” i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Apelowali też do kierowców, by ci szczególnie zwracali uwagę podczas dojeżdżania do pasów. Policjanci rozmawiali również z niechronionymi uczestnikami ruchu, jakimi są piesi, aby przed przejście przez ulicę, zawsze dokładnie się rozglądali i aby pamiętali o elementach odblaskowych.

Wczoraj działania prowadziło 36 policjantów ruchu drogowego. Skontrolowali oni 107 pojazdów. Zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Ukarali mandatami karnymi 19 kierowców, skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie, pouczyli 32 uczestników ruchu.

[ALERT]1610533324625[/ALERT]

[POGODA]1610533330568[/POGODA]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz