Zamknij
REKLAMA

Strażacy: do południa ponad 3 tysiące interwencji wskutek silnego wiatru

17:01, 17.01.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Bryg. Kierzkowski podkreślił, że do godz. 12 strażacy do usuwania skutków silnego wiatru wyjeżdżali 3 263 razy.

Ponad 3 tysiące interwencji przeprowadzili strażacy do południa w poniedziałek wskutek silnego wiatru w kraju - poinformował bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej zgłoszeń dotyczących skutków wichury odnotowano na Mazowszu.

Najwięcej, bo 852 zgłoszenia otrzymali w województwie mazowieckim. 479 interwencji miało miejsce w woj. łódzkim, 406 w woj. zachodniopomorskim, 347 w woj. wielkopolskim, 331 w woj. kujawsko-pomorskim, 312 w woj. pomorskim. 182 zgłoszenia dotyczyły w woj. warmińsko-mazurskiego, a po 74 woj. podlaskiego i woj. lubuskiego.

Dwie osoby w poniedziałek wskutek silnego wiatru zostały ranne. Doszło do tego w Elblągu na ul. Łęczyckiej, gdzie na kobietę i mężczyznę spadł konar drzewa.

W całym kraju w poniedziałek obowiązują ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Kraju. Na przeważającym obszarze mają drugi stopień, a porywy wiatru mogą osiągać nawet 100 km/h. Tylko w rejonie Karpat ostrzeżenia mają pierwszy stopień, ale IMGW wydał tam też alerty drugiego stopnia przez zawiejami śnieżnymi.

Od niedzielnego wieczora przed silnym wiatrem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, rozsyłając do mieszkańców SMS-owe alerty.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

agzi/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%