Zamknij
REKLAMA

Projekt: sprzedawcy będą mieli obowiązek pokazywać obniżone ceny

17:52, 23.06.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Projekt został zamieszczony w czwartek na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Sprzedawcy będą mieli obowiązek podawania informacji o obniżonej cenie - wynika z projektu rozporządzenia Ministerstwa Rozwoju i Technologii w sprawie uwidaczniania cen towarów i usług.

Informacja o obniżonej cenie ma być umieszczona w szczególności na wywieszce, w cenniku, w katalogu, na obwolucie lub w postaci nadruku lub napisu na towarze lub opakowaniu.

W uzasadnieniu przypomniano, że obecnie już obowiązuje obowiązek podawania cen, czy cen jednostkowych, ale nie ma jeszcze obowiązku podawania cen w przypadku zastosowania obniżek.

"Projektowana regulacja powinna mieć pozytywny wpływ na mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorców, poprzez umożliwienie łatwej weryfikacji obniżonych cen towarów" - wyjaśniono.

Przypomniano, że w przyjętym przez rząd we wtorek projekcie nowelizacji ustawy zwiększającej ochronę konsumentów, przewidziano m.in., że w każdym przypadku obniżenia ceny towaru lub usługi będzie wprowadzony obowiązek podania obok informacji o obniżonej cenie również informacji o najniższej cenie tego towaru lub usługi jaka obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.(Łukasz Pawłowski)

[ZT]20576[/ZT]

[ZT]20570[/ZT]

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

rikitikitakrikitikitak

0 0

W innych krajach już to działa od 01czerwca, ale nasz nieRząd nie miał czasu się tym zająć gdyż jest zajęty udowadnianiem ciemnemu ludowi że drożyzna to wina rządów Tuska i ruska a oni są niewinni jak dziewica orleańska :/ 10:48, 24.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%