Zamknij

Powiat inowrocławski - podsumowanie wczorajszych ogólnopolskich działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

10:42, 13.09.2019 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzili wczoraj (12.09) działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem ich było zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi i rowerzyści.

To były wzmożone działania. Nadzorem objęte były odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Policjanci egzekwowali przestrzeganie przepisów, które maja związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Działania ukierunkowane były na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu, lecz są narażeni na kontakt z nim. Kierowca samochodu natomiast zobowiązany jest do zwiększenia uwagi szczególnie przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie powinien spodziewać się pieszych oraz kierujących jednośladami.

Na terenie powiatu inowrocławskiego działania prowadziło 26 policjantów WRD. Ujawnili oni w 11 przypadkach nieprawidłowości polegające na przejeżdżaniu przez kierujących samochodami przejść dla pieszych. 54 inne zaobserwowane przez policjantów przypadki, dotyczyły negatywnych zachowań kierujących samochodami wobec pieszych, ale też przez jadących rowerami. Ci ostatni niekiedy stwarzają zagrożenie właśnie wobec osób pieszych.

Policjanci we wszystkich przypadkach zastosowali pouczenia z jednoczesną edukacją na temat obowiązujących przepisów.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz