Zamknij

Janipol i Szkoła Rzemiosła z porozumieniem. Nowe perspektywy  dla ósmoklasistów

07:48, 29.04.2021 | MP, abcjanikowo24.pl
Skomentuj

Absolwenci szkół podstawowych będą mogli realizować się w zawodach tapicera, stolarza, elektryka i mechanika. To pokłosie listu intencyjnego, który został podpisany wczoraj (27.04) między firmą Janipol Meble Polska a Szkołą Rzemiosła w Inowrocławiu. Najbardziej wykwalifikowani i najlepsi uczniowie mogą liczyć na stałą współpracę z janikowską firmą. 

Do spotkania obu podmiotów doszło z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Janikowo Andrzeja Brzezińskiego. 27 kwietnia prezes firmy Janipol Meble Polska Renata Dubieniecka oraz dyrektor inowrocławskiej Szkoły Rzemiosła Ireneusz Springer podpisali list intencyjny o porozumieniu i współpracy w zakresie kształcenia uczniów w kierunkach zawodowych. Zainteresowani ósmoklasiści będą mogli odbywać praktyki w renomowanym przedsiębiorstwie jakim jest Janipol. Mowa tu o młodych stolarzach, tapicerach, mechanikach i elektrykach. 

O podpisanej współpracy z janikowską firmą pozytywnie wypowiada się także Burmistrz Miasta i Gminy Janikowo Andrzej Brzeziński dzięki, któremu doszło do spotkania przedstawicieli obu podmiotów.

- Bardzo źle się stało, że lata temu pozwolono upaść szkolnictwu zawodowemu w Polsce. W moich czasach skupiano się na tym aby posiadać zawód i móc odnaleźć się na rynku pracy. Upadek szkolnictwa zawodowego to wielki błąd. Tym bardziej ważne są inicjatywy, które pozwolą na stwarzanie perspektyw i możliwości dla młodzieży. Dziś w Polsce brakuje przecież tak wielu fachowców  - dodaje Burmistrz Miasta i Gminy Janikowo Andrzej Brzeziński.  

Informacja ta jest ważna dla wszystkich absolwentów szkół podstawowych, którzy stoją przed trudnym wyborem zawodu a tym samym swojej dorosłej drogi życia. Praktyczna nauka zawodu, która prowadzona będzie w zakładach produkcyjnych firmy gwarantuje pełne przygotowanie do pracy i daje możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego. Najlepsi wykwalifikowani fachowcy mogą po ukończeniu szkoły liczyć na dalszą współpracę z firmą. 

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom uczniów, którzy właśnie kończą klasy podstawowe i staną przed wyborem swojej dalszej edukacji i drogi zawodowej. Jesteśmy przekonani, że tak renomowana firma jak Janipol takie oczekiwania spełni, a uczniowie i przyszli fachowcy będą mogli się w niej realizować - uważa dyrektor Szkoły Rzemiosła Ireneusz Springer. 

Osoby, które pragną podjąć naukę w zawodach gdzie praktyczna nauka odbywać będzie się w firmie Janipol Meble Polska, proszeni są o wcześniejszy kontakt ze Szkołą Rzemiosła w Inowrocławiu. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca.

Znajdująca się w Janikowie firma Janipol to innowacyjne przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji mebli tapicerowanych. Zakład tworzy meble dla każdego: rodziny, młodzieży, firm oraz instytucji.

JANIPOL MEBLE należy do międzynarodowej Grupy POLIPOL i jest jednym z największych pracodawców w województwie kujawsko-pomorskim. Zespół tworzą najbardziej doświadczeni specjaliści z branży meblarskiej, którzy każdego dnia – pracując nad kolejnymi kompletami wyjątkowych mebli - urzeczywistniają niezapomniane tradycje rzemieślnicze. Tradycje opierające się na pasji, solidności wykonania i jedynym w swoim rodzaju wzornictwie.

fot. Moment przekazania listu intencyjnego między przedstawicielem firmy Janipol reprezentującego prezes Renatę Dubieniecką oraz dyrektora Szkoły Rzemiosła w Inowrocławiu.

[ZT]14111[/ZT]

[ZT]11408[/ZT]


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%