Zamknij

Jest odpowiedź premiera w sprawie przeprawy promowej na Gople

13.03, 23.11.2022 PB, fot. Ki24.info Michał Czaplicki Aktualizacja: 13.05, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Poseł Dariusz Kurzawa odczytał odpowiedź premiera w sprawie przeprawy promowej na Gople. Apel o interwencję premiera podpisała Iwona Kozłowska, Magdalena Łośko i Jan Szopiński.

Z informacji premiera wynika, że droga jest gmina i za temat przeprawy promowej (czy też jego braku odpowiada Gmina Kruszwica). W odpowiedzi wskazano jednak możliwość skorzystania z środków finansowych rezerwy Rady Ministrów. Stosowny wniosek musi złożyć Burmistrz Kruszwicy.

- Rezerwa jest przeznaczona na zadania nagłe. Myślę, że przeprawę możemy potraktować jako zdarzenie nagłe, które wyniknęło ze wzrostu kosztów użytkowania i remontu promu - zaapelował do burmistrza poseł Dariusz Kurzawa.

Przypomnijmy, że jedno z rozwiązań problemu zarówno burmistrzowi, jak i radnym podsunął w październiku wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz i jest ono związane z rozbudową drogi krajowej nr 62. 

Gmina Kruszwica w zamian za ścieżkę pod mostem, zrzekła się 30% wartości wykupu z inwestycji rozbudowy DK62 (około 300 tysięcy złotych). Jednak po uzgodnieniach z wojewodą kwota odszkodowania w całości trafi do budżetu gminy.

- Z burmistrzem Dariuszem Witczakiem oraz GDDKiA umówiliśmy się inaczej. Prosiłem o to aby środki z tego wykupu trafiły do gminy i zasiliły budżet gminny. Jest taka przestrzeń aby właśnie pieniądze te zostały dobrze spożytkowane - dodał wojewoda.

Przedstawiciel rządu w terenie zaznaczył, że wysokość tych pieniędzy jest znana szacunkowo, a o ich przeznaczeniu będzie musiał zdecydować samorząd.

- To państwo zdecydujecie o ich przeznaczeniu ale dobrze aby środki te zostały skierowane na ścieżki rowerowe, o ile to możliwe to w krótkim czasie odbędzie się dodatkowy konkurs na to zadanie. Naturalnie powinny one również trafić w obszar gorącego obecnie tematu promu w Ostrówku. Tutaj widzę taką przestrzeń, która jest niezwykle potrzebna naszym mieszkańcom i pozwoli rozwiązać ten bardzo ważny problem - zakończył miesiąc temu wojewoda.

[ZT]22059[/ZT]

[ZT]22050[/ZT]

[ZT]22048[/ZT]
 

(PB, fot. Ki24.info Michał Czaplicki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ZosiaZosia

9 0

Brawa, ale tylko dla Pana Wojewody Bogdanowicza. Za prawdziwe działanie. Bez szukania poklasku. 15:33, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%