Rząd przygotowuje się do dofinansowania kolejnych projektów, które zapewnią dostęp do bardzo szybkiego Internetu na obszarach tzw. białych plam. Opublikowane zostały tzw. białe plamy i lista adresów, które mogą zostać wyznaczone do dofinansowania m.in. w przygotowywanym konkursie w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy.
- Udostępniane listy to zbiór adresów w poszczególnych województwach, które według danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej aktualnie nie posiadają dostępu do szybkiego Internetu. Dla każdego z tych adresów zostały oszacowane potencjalne koszty zapewnienia dostępu do bardzo szybkiego Internetu – umożliwiającego korzystanie z usług o przepustowości co najmniej 300 Mb/s (pobieranie danych) i 100 Mb/s (wysyłanie danych) - informuje Kancelaria Premiera Rady Ministrów.
Udostępnione listy mają charakter poglądowy, orientacyjny i nie stanowią ostatecznych zbiorów tzw. „białych plam" wyznaczonych do dofinansowania ani nie należy ich też traktować jako ostatecznej informacji o szacowanych kosztach inwestycji. Dane będą aktualizowane m.in. w oparciu o informacje ze strony internetowej https://internet.gov.pl/, na której już dziś można sprawdzić i zgłosić potrzebę dostępu do Internetu.
Na liście liście znalazły się m.in. w naszej gminie Orpikowo, Gocanowo, Popowo, Wróble, Janikowo-wieś, Kicko, Chełmce, Skotniki, Zaborowo, Chełmiczki i Papros.
[ZT]22905[/ZT]
[ZT]22892[/ZT]
[ZT]22889[/ZT]
plama łaciata12:29, 19.02.2023
Kilka lat temu Servnet zakładał światłowód do Radziejowa po drodze są m.in. Gocanowo i Chełmce i oni są białą plamą? chyba w czarnej d..., gdy była okazja się podłączyć to nie chcieli bo pewnie za drogo i liczyli że jak oni po PGR to im wszystko gratis się należy.
Komboj z Bonanzy14:36, 19.02.2023
A po co na tych zadupiach internet,przecież im to wystarczy dyliżans z pocztą raz na tydzień.
Policjanci udzielili pomocy zakrwawionemu mężczyźnie
Należy się pochwała oraz nagrody pieniężne. Przynajmniej wiadomo że nie wszyscy mają znieczulicę. Nie dawno Policjanci pobili chłopaka bo był pod wpływem narkotyków. W Inowrocławiu taką osobą trzeba było zawieść do szpitala nie znęcać się. Po prostu zrobili sobie zabawę czyimś kosztem. Chłopak nie żyje bo władza sobie zabawę rozrywkę zrobiła. Ktoś taki nie miał prawa nosić munduru. Pewno to nie pierwszy raz robili sobie zabawę. Może Komendant coś wiedział o wcześniejszych wybrykach nie zrobił nic. Dobrze znam policję z tego miasta.
Michael
16:34, 2025-05-17
Działania „Trzeźwy Poranek”
To poranki też piją alkohol? 😲
Michael
16:19, 2025-05-17
Adrian Zandberg w Inowrocławiu: Tusk i Kaczyński na eme
Kaczyński powinien być dawno temu na emeryturze nie robi nic tylko gada głupoty. Tusk mówi mało ale z sensem wie co się dzieje na świecie.
Michael
16:14, 2025-05-17
Pożar w drukarni Pozkal w Inowrocławiu. Czy miejsca
Obecnie cała Polska się pali nie ma się co dziwić.
Michael
16:04, 2025-05-17