Radna wniosła o podjęcie rozmów z właścicielem terenu – firmą Jeronimo Martins Polska S.A. - w sprawie udostępnienia fragmentu działki przylegającej do sklepu na potrzeby montażu wiaty.
Do sprawy odniósł się burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz podczas obrad Rady Miejskiej. Poinformował, że kwestia budowy wiaty przystankowej przy ul. Kościuszki była już wcześniej przedmiotem dwóch wniosków, a obecnie kolejny postulat w tej sprawie zgłosiła owa radna.
Burmistrz wskazał, że prowadzone są rozmowy z przedstawicielem odpowiedzialnym za obiekt handlowy w Kruszwicy, jednak na ten moment nie ma pewności co do możliwości realizacji inwestycji. Jak zaznaczył, po stronie gminy istnieje gotowość do budowy wiaty, natomiast problemem pozostaje uzyskanie zgody właściciela terenu na jej ustawienie.
- Jestem w kontakcie z osobą, która koordynuje obiekt w Kruszwicy. Nie mamy gwarancji, że ta inwestycja powstanie. Ze swojej strony deklarujemy gotowość, ale od dłuższego czasu widzę tu pewien drobny opór po stronie Jeronimo Martins - mówił na sesji burmistrz Kruszwicy.
Włodarz wyjaśnił, że pod budowę wiaty przystankowej konieczne jest dysponowanie większym fragmentem gruntu, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Zwrócił uwagę, że konstrukcja nie może zostać zlokalizowana zbyt blisko ścieżki rowerowej, co wymusza jej odsunięcie od istniejącej infrastruktury. Dodatkowo, według przedstawionych informacji, ewentualna realizacja wymagałaby usunięcia dwóch rosnących w tym miejscu tui.
Sprawa wiaty przystankowej przy ul. Kościuszki pozostaje na etapie uzgodnień pomiędzy gminą a właścicielem terenu. Na chwilę obecną nie zapadły ostateczne decyzje co do terminu i możliwości wykonania inwestycji.
[ZT]47920[/ZT]
[ZT]47915[/ZT]
[ZT]47910[/ZT]
* Raport: Jak działa system gospodarowania odpadami w K
Stwierdzenie, że przez dwa lata nie podnoszono opłaty za odpady nie do końca jest prawdziwe, bo dopiero w drugiej połowie 2024 r. podniesiono drastycznie do 39 zł. od osoby. Podkreślanie, że w ten sposób system stał się stabilny finansowo, a nawet poprawił komfort mieszkańców jest dużym nadużyciem. To dlaczego na 2026 r. znowu podniesiono opłatę, pewnie żeby system był jeszcze stabilniejszy i jeszcze większy był komfort mieszkańców. Dlaczego nie szuka się oszczędności w systemie, aby ulżyć mieszkańcom i nie podnosić opłaty. Pozdrawiam tego który redagował i pisał ten tekst.
Niezadowolony
16:14, 2025-12-01
Podziemny parking na Zagoplu jako miejsce schronienia?
Schronu przed czym ? Chyba przed głupotą rządzących.
Robixon
06:56, 2025-12-01
Czy odśnieżanie przebiegło zgodnie z planem? Burmistrz
Może pług kupić do nowego auta ze straży i niech odśnieżają strażacy w niektórych gminach tak jest ekonomicznie i funkcjonalnie
Mieszkaniec
11:25, 2025-11-30
Podziemny parking na Zagoplu jako miejsce schronienia?
Mikołaj- tak bardzo zabiegasz i sztuczne lodowisko- to połącz przyjemne z pożytecznym- na dole schron/parking a na górze lodowisko z krytą halą. Jakby co to z góry rezygnuję z tantiemów i praw autorskich tego pomysła🤠
2w1
23:12, 2025-11-29
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz