Zamknij

Jest unijna kasa na walkę z bezrobociem! W puli blisko 25 mln zł

17:50, 05.11.2019 | N.S.
Skomentuj
REKLAMA

Unijna kasa pomoże osobom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem społecznym wrócić na rynek pracy. Urząd Marszałkowski rozdysponuje środki w dwóch konkursach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Ubóstwo, niepełnosprawność, długotrwałe bezrobocie, brak wykształcenia, czy otoczenie obciążone problemami nałogów i przemocy – to główne czynniki, które utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. W naszym Regionalnym Programie Operacyjnym zarezerwowaliśmy specjalne środki na wspieranie działań instytucji i organizacji pozarządowych wyspecjalizowanych w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem i ich rodzinami. Zachęcam do sięgania po to wsparcie

– mówi marszałek Piotr Całbecki.

W konkursach o wsparcie mogą się ubiegać jednostki samorządu lokalnego wyspecjalizowane w tego rodzaju interwencji społecznej instytucje, a także organizacje pozarządowe. Pomoc trafi na kompleksowe działania o charakterze indywidulanym, rodzinnym i środowiskowym umożliwiające aktywne włączenie społeczne, a także powrót na rynek pracy.

Efektem realizacji dofinansowanych przedsięwzięć mają być konkretne rezultaty, wyrażone między innymi w liczbie osób, które po zakończeniu programu znajdą zatrudnienie lub zdobędą nowe kwalifikacje.

Pierwszy z konkursów dotyczy obszaru wojewódzkiego ZIT-u, drugi reszty regionu. Razem do rozdania jest blisko 25 mln zł.

(N.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz